Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Resident Evil: Logika je nuda, hlavně když stříká krev

Na pohled se může zdát, že Umbrella Corporation chce napravit svou chybu s únikem viru, který může vyhladit lidstvo, ale nenechte se zmást. Vždycky jde jen o byznys.

FOTO: Eric Mabius, Michelle Rodriguez jako členové elitního komanda.,Zdroj: distributor filmu

Stačí jedno kousnutí nebo škrábanec a je z vás zombík. Zdroj: H. C. E.

V laboratoři tajné společnosti Umbrella Corporation, která se zabývá genetickým výzkumem, uniká nebezečný virus. Za vším jako obvykle stojí lidská nátura a my se tak dostáváme do příběhu, kdy rozhodnutí jednoho člověka postupně vymaže téměř celou lidskou rasu ze světa. Po úniku viru hluboko v podzemní laboratoři se veškeré východy uzamknou a zaměstnanci v ní umírají. Bohužel mrtví nezůstávají.

Elitní komando je vysláno na místo činu, aby zjistilo příčinu úniku viru a izolovalo ho. Tam je čeká nepříjemné překvapení. Agresivní zombie, kteří touží jenom po jednom – vašem mase. Být snězen zaživa jistě není nic příjemného, ale stačí jediné kousnutí nebo škrábanec, a za pár hodin už patříte ke smečce neživých.

Bohužel snažit se vyhnout jakémukoliv kontaktu a v lepším případě je zlikvidovat není jediná věc, se kterou se musí dole vyrovnat. Zmutovaní psi, děsivý výsledek jakéhosi experimentu a ke všemu ani centrální počítač není na jejich straně. Dostanou se členové speciálního komanda Alice (Milla Jovovich) a Matt (Eric Mabius) z děsivého bludiště?

Chyby ve filmu

1. Ke konci filmu, když si Spence začne vzpomínat na svou minulost, vidíme ho, jak píše vzkaz. Ten stejný vzkaz si ze začátku filmu přečte Alice, jenže je napsaný úplně jiným písmem a má úplně jinou podobu, než jak ho vidíme psát Spence v návratu do minulosti.

[youtube_660]z4yqRGlgwkc[/youtube_660]

2. U jednoho z nemrtvých si můžete všimnout, že mu chybí téměř půlka hlavy. Nicméně Červená královna se zmíní, že zabít zombie můžete mimo jiné závažným poraněním mozku. A když už vám chybí půlka hlavy…

3. A zase k návratu do minulosti. Ze začátku filmu, když Spence vyhodí virus, rozbije se o stůl a dopadne na zem tak, že všechny kousky leží blízko sebe. Když si ale vzpomíná a my tuto scénku vidíme znova, všimněte si, jak se kousky rozletí daleko od sebe.

4. Na začátku filmu, když sjíždějí členové komanda do úlu, podle pozdější ukázky mapy by měli jet na druhou stranu. Nicméně i kdyby nesedělo tohle, na konci by se měl vlak vrátit z druhé strany, ale přijel stejným směrem, jakým odjel. To znamená, že by si musel udělat okružní jízdu a vzhledem k mapě je to nemožné. Na ní byla ukázána pouze přímá trasa, která vás dovede dolů a stejně tak i nahoru.

FOTO: Virus

Dvakrát stejná scéna a pokaždé jinak rozbitý virus. Zdroj: archiv

5. Když se Alice poprvé podívá na svůj prsten ve vlaku, uvnitř je nápis: Property of Umbrella Corporation. Na konci filmu, když ho ale hodí vedle mrtvého Spence, vnitřek prstenu je hladký, bez nápisu.

6. Uprostřed filmu, když Matt hledá svou sestru v kanceláři, ve které pracovala, občas můžete slyšet klepání bot. Problém je, že v kanceláři je na zemi koberec.

7. Když členové komanda vniknou k Alice do domu, jeden z nich ji zvedá ze země a chce hlášení. V odrazu jeho brýlí si všimněte, že vedle Alice stojí nějaký muž v džínách. Pravděpodobně člen štábu.

FOTO: Odraz člena štábu v masce

Občas se někdo ze štábu procpe do filmu.

8. Když se Alice probudí ve sprše, je zabalená do sprchového závěsu. Při bližším záběru si všimněte, že jí potom kus čouhá z pod ruky, ačkoliv tam ještě před vteřinkou nebyl.

Resident Evil

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi
Velká Británie / Německo / Francie, 2002, 100 min

Režie: Paul W.S. Anderson
Hrají: Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Eric Mabius, James Purefoy, Martin Crewes, Colin Salmon, Anna Bolt

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Resident Evil: Logika je nuda, hlavně když stříká krev