Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Pretty Woman: Špínu ze šlapání chodníku ve vaně nesmyjete

Redakce

Redakce

30. 3. 2013

Už dnes večer můžete sledovat, jak se Julia Roberts alias Vivian mění z prostitutky na princeznu. Ale i tahle romantická komedie, považovaná za klasiku, má své mouchy. Podívejte se, jaké chyby tvůrci zapomněli skrýt.

FOTO: Pretty Woman

Julia Roberts ve vaně, po které zůstala stejně špinavá jak předtím. Zdroj: Magicbox

Ten příběh jsme určitě všichni viděli. Pretty Woman alias Vivian (Julia Roberts) je prostitutkou, která šlape chodník v rušném Hollywoodu. Změní se jí život, když se náhodou nabídne milionáři Edwardovi (Richard Gere). On potřebuje doprovod na pracovní schůzky, ona potřebuje peníze. Ani jednoho by nenapadlo, že se do sebe mohou zamilovat.

Chyby ve filmu

1. Je Richard Gere v roli Edwarda stydlínek? Možná zkoušel roli Supermana, ale pravděpodobně šlo o špatný střih. Když mu na pokoji Vivian sundá kravatu, hned ji má zpátky. Když mu venku na dece stáhne boty, tak je pak má zase na nohou. Podobných drobných chyb se ve snímku tvůrci dopustili ještě několikrát.

2. Restauraci, kde se Vivian snaží vylovit šneka z ulity, vidíme pod názvem Voltaire, ale ve skutečnosti se jednalo o restauraci Cicada. Že by Cicada také nechtěla být spojována s filmem o prostitutce jako automobilky Porsche a Ferrari? Takový Lotus z toho naopak profitoval, jeho zisk se po filmu ztrojnásobil.

[youtube_660]MAiQvt1_TsM[/youtube_660]

3. Pokud se vám líbí budova, kam vezme Edward Vivian do opery, tak je to pouhý klam. Tehdy ji poničilo zemětřesení, a tak se v ní nemohlo natáčet. Ve filmu se jedná o kulisy ze studia.

4. Pokud se prostitutka vykoupe, pravděpodobně ji špína ze šlapání neopouští. To se nám asi tvůrci snažili naznačit, když se Julia Roberts v županu natáhne na postel a má úplně černá chodidla.

5. Závěrečná scéna je přímo čarovná, v některých pohádkách se princezny proměňují. V této pohádce prší, když Edward vyráží, a ve chvíli, kdy přijede, je všude úplně sucho.

pretty-woman-opera

Vivian poprvé v opeře. Sleduje přiběh dívky, která se zamilovala do boháče.

6. Při scéně, kdy Vivian a Edward navštíví zápas v koňském pólu, pečlivě vyčkejte na chvíli, kdy se hráči blíží ke kameře. V krátkém záběru můžete odhalit stopy kolejnice, která na zemi zbyla po pojízdné kameře.

Pretty Woman, Komedie / Romantický, USA, 1990, 119 min, Režie: Gary Marshall, hrají: Richard Gere, Julia Roberts, Ralph Bellamy, Jason Alexander, Laura San Giacomo, Hector Elizondo, Alex Hyde-White, Amy Yasbeck

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Pretty Woman: Špínu ze šlapání chodníku ve vaně nesmyjete