Chyby ve filmu Jurský park. Uznávaní odborníci nerozeznají dinosaury

Jurský park

Steven Spielberg je velmi známý a uznávaný hollywoodský režisér. S nadsázkou se o něm dá říci, že na co sáhne, z toho se stane hit první velikosti.  Ale ani taková pecka jako Jurský park se nevyhne chybám.

jursky-park
Tak vypadá nefalšovaná radost z oživení. Zdroj: Universal Pictures

V roce 1991 začal tým kolem slavného režiséra Stevena Spielberga připravovat projekt, o kterém se hned ze začátku vědělo, že to bude megahit. Dostal název Jurský park a světlo světa spatřil v roce 1993. Filmařům se povedlo vytvořit skutečné dílo a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Divácké ohlasy byly velmi příznivé. V České republice dostal Českého lva za nejlepší zahraniční film.

Milionář John Hammond (Richard Attenborough) se rozhodl, že vytvoří přírodní park s žijícími dinosaury. Vybral si na to velmi vzdálený, liduprázdný ostrov nedaleko Kostariky. Díky nálezu miliony let staré DNA se vědcům podařilo oživit prehistorická zvířata a mohlo se začít připravovat oficiální otevření pro veřejnost. Ještě předtím se však rozhodl, že nejdříve vše ukáže odborníkům, vnoučatům, známému paleontologovi a jeho přítelkyni. Návštěva se však změní v noční můru a začíná boj o přežití.

Podaří se všem zachránit svůj život? Kdo chce znát odpověď, zcela jistě ji najde dnes večer na Nově. Pojďme se na film Jurský park podívat z jiné strany. Uvidíme, jestli si tvůrci dali záležet a všechno dotáhli do posledního detailu.

Chyby ve filmu

1. Příchod Tyranosaura je během celého filmu vždy spojen s dramatickým zemětřesením. Jak je ale možné, že v závěrečné scéně se objeví zcela nepozorovaně, nikým neslyšen? Pravděpodobně prošel zcela potichu zdí budovy.

[flowplayer src=’https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2013/06/jursky-park2.mp4′ width=460 height=300 splash=’https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2013/06/jursky-park-660-e1372451051200.jpg’]

2. Na začátku filmu, kdy raptoři sežerou krávu, tak vytáhnou nahoru roztrhané popruhy. Jak to, že nejsou vůbec od krve?

3. Dr. Alan Grant  je uznávaný vědec v tomhle oboru. Proto je velmi divné, že se v momentě, když se vylíhne malý velociraptor, zeptá, co je to za druh. Přece by ho měl poznat, když je tak slavný odborník.

4. Večer usínají Alan s Lex a Timem unaveni na stromě. Všimněte si, že na kmeni stromu pod nimi není vůbec žádná zeleň, jsou dokonce vidět i kořeny. Ale když se ráno probudí, tak je na stejném místě spoustu větví s listím, které přilákaly brachiosaury. To tam přes noc vyrostly?

5. Zhruba v půlce filmu T-Rex převrátí auto s Lex a Timem na střechu. Je velmi dobře vidět, že v pozadí za stromem stojí filmařský stojan se světly, které danou scénu osvětlují.

Dokonalé vzkříšení.
Dokonalé vzkříšení. Tak proč nikdo neskáče radostí?

6. Ve stejné scéně jen o pár vteřin později, když se T-Rex snaží auto zašlápnout do země, tak se dovnitř nahrne spousta bahna, že se v něm Lex s Timem doslova topí. Jenže okamžik předtím tam ještě žádné bláto nebylo. Kde se tam tedy vzalo?

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*