Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Jurský park. Uznávaní odborníci nerozeznají dinosaury

Redakce

Redakce

29. 6. 2013

Steven Spielberg je velmi známý a uznávaný hollywoodský režisér. S nadsázkou se o něm dá říci, že na co sáhne, z toho se stane hit první velikosti.  Ale ani taková pecka jako Jurský park se nevyhne chybám.

jursky-park

Tak vypadá nefalšovaná radost z oživení. Zdroj: Universal Pictures

V roce 1991 začal tým kolem slavného režiséra Stevena Spielberga připravovat projekt, o kterém se hned ze začátku vědělo, že to bude megahit. Dostal název Jurský park a světlo světa spatřil v roce 1993. Filmařům se povedlo vytvořit skutečné dílo a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Divácké ohlasy byly velmi příznivé. V České republice dostal Českého lva za nejlepší zahraniční film.

Milionář John Hammond (Richard Attenborough) se rozhodl, že vytvoří přírodní park s žijícími dinosaury. Vybral si na to velmi vzdálený, liduprázdný ostrov nedaleko Kostariky. Díky nálezu miliony let staré DNA se vědcům podařilo oživit prehistorická zvířata a mohlo se začít připravovat oficiální otevření pro veřejnost. Ještě předtím se však rozhodl, že nejdříve vše ukáže odborníkům, vnoučatům, známému paleontologovi a jeho přítelkyni. Návštěva se však změní v noční můru a začíná boj o přežití.

Podaří se všem zachránit svůj život? Kdo chce znát odpověď, zcela jistě ji najde dnes večer na Nově. Pojďme se na film Jurský park podívat z jiné strany. Uvidíme, jestli si tvůrci dali záležet a všechno dotáhli do posledního detailu.

Chyby ve filmu

1. Příchod Tyranosaura je během celého filmu vždy spojen s dramatickým zemětřesením. Jak je ale možné, že v závěrečné scéně se objeví zcela nepozorovaně, nikým neslyšen? Pravděpodobně prošel zcela potichu zdí budovy.

video

2. Na začátku filmu, kdy raptoři sežerou krávu, tak vytáhnou nahoru roztrhané popruhy. Jak to, že nejsou vůbec od krve?

3. Dr. Alan Grant  je uznávaný vědec v tomhle oboru. Proto je velmi divné, že se v momentě, když se vylíhne malý velociraptor, zeptá, co je to za druh. Přece by ho měl poznat, když je tak slavný odborník.

4. Večer usínají Alan s Lex a Timem unaveni na stromě. Všimněte si, že na kmeni stromu pod nimi není vůbec žádná zeleň, jsou dokonce vidět i kořeny. Ale když se ráno probudí, tak je na stejném místě spoustu větví s listím, které přilákaly brachiosaury. To tam přes noc vyrostly?

5. Zhruba v půlce filmu T-Rex převrátí auto s Lex a Timem na střechu. Je velmi dobře vidět, že v pozadí za stromem stojí filmařský stojan se světly, které danou scénu osvětlují.

Dokonalé vzkříšení.

Dokonalé vzkříšení. Tak proč nikdo neskáče radostí?

6. Ve stejné scéně jen o pár vteřin později, když se T-Rex snaží auto zašlápnout do země, tak se dovnitř nahrne spousta bahna, že se v něm Lex s Timem doslova topí. Jenže okamžik předtím tam ještě žádné bláto nebylo. Kde se tam tedy vzalo?

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Chyby ve filmu Jurský park. Uznávaní odborníci nerozeznají dinosaury