×
TOPZINE.cz

Chyby ve filmu Deník princezny: Ani královna neovládá dvorní etiketu

FOTO: Deník princezny - Anne Hathaway

Tvůrci Pretty Woman se ani v této komedii nevyhnuli velkolepé proměně z ošklivého káčátka v překrásnou labuť. Stejně jako se nevyhnuli filmovým chybám.

FOTO: Deník princezny - Anne Hathaway a Julie Andrews
Neřekli mi, že budu muset spolknout i pravítko. Zdroj: Walt Disney Pictures

Mia Thermopolisová (Anne Hathaway) je typickým příkladem středoškolského outsidera – nepoddajné vlasy, husté obočí, obrovské brýle… už jen ta rovnátka chybí. Život se jí změní ve chvíli, kdy se po letech objeví její babička (Julie Andrews) a prozradí jí doslova královské tajemství.

Jako budoucí dědička trůnu je Mia místo dosavadního posměchu vystavena hlavně výuce etiky, správného chování u stolu, oblékání, česání, zkrátka všeho, co princeznu dělá dokonalou. Vy se naopak můžete přesvědčit, že ani královská rodina není tak neomylná. Deník princezny bude vysílat už dnes večer Prima Family.

Chyby ve filmu

1. Když Mia poprvé vyzvedne Lilly babiččinou limuzínou, vracejí se zpátky ze školy na koloběžkách. Kde je ale vzaly, když ráno měly královský odvoz až před školní vrata a žádné špinavé koloběžky do kufru luxusního auta nedávaly?

2. Několikrát je ve filmu jasně vidět, že Váleček Louis sice nahlas mňouká, ale přitom ani jednou neotevře tlamu. Ale možná jsme si jen nevšimli toho, že je ve skutečnosti vycpaný a zamňouká při stisknutí plyšového břicha.

3. Babička při svých výchovných lekcích upozorňuje Miu na to, aby za žádných okolností nedávala nohu přes nohu, protože je to u královské rodiny nevychované. Zvláštní, že se tím sama moc neřídí a nohy kříží vesele dál.

FOTO: Deník princezny - Anne Hathaway a Robert Schwartzman
Největší chyba by byla neulovit svého prince. Zdroj: Walt Disney Pictures

4. Na významné večeři, kde je Mia oficiálně uvedena do společnosti, je hned zpočátku vidět, že mají na talířích všichni zelenou polévku. O chvíli později před sebou mají předkrm v podobě obloženého talíře, ale královně opět servírují zelenou polévku. Jsou kuchaři opravdu tak nevychovaní, že královně servírují večeři se zpožděním, nebo je to jen chyba střihačů?

5. Když se Lana posmívá spolužákovi, sedí vedle něj Mia se svou zmrzlinou, kterou líže. Ve chvíli, kdy ji záměrně vyklopí na zákeřnou spolužačku, si ale můžete všimnout, že je porce mnohem větší, než byla. Že by královská obdoba hrnečku, vař?

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..