Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Ďáblův advokát: Co neovlivní ani ďábelský Al Pacino?

FOTO: Keanu Reeves a Al Pacino ve filmu Ďáblův advokátUž jenom obsazení napovídá, že pokud jste neviděli snímek Ďáblův advokát, o dost přicházíte. Al Pacino v roli ďábelského taťky, Keanu Reeves jako mazaný advokát a sexy Charlize Theron, hovoří za vše.

FOTO: Keanu Reeves a Al Pacino ve filmu Ďáblův advokát

Kevin stále neví, že jeho šéf je jeho vlastní otec. Zdroj: distributor filmu

Kevin Lomax (Keanu Reeves) je velmi úspěšný právník, žijící na Floridě se svou ženou Mary Ann (Charlize Theron). Ještě nikdy neprohrál žádný svůj případ, jeho umění spočívá ve výběru poroty. Vždy ví, po kom sáhnout, ale nyní má před sebou těžký úkol. Obhajoba učitele matematiky Gettyse, který je obžalován ze sexuálního obtěžování, je opravdovým oříškem.

Gettys je jasně vinen, ale Kevin dokáže nemožné a učitele z této šlamastyky vytáhne. Nejen tímto udělá dojem na nejlepší právnickou firmu na světě v New Yorku, která dá Kevinovi neodmítnutelnou nabídku.

S Mary Ann se tedy přestěhují za lepším životem, který nakonec není až tak skvělý, jak se na první pohled zdá. Kevin sice opět vyhrává předem jasně prohraný boj, ale osobní život tohoto párečku se začíná pořádně hroutit. Navíc majitelem firmy není nikdo jiný, než Kevinův prozatím nepoznaný otec, Milton (Al Pacino), který je tak trochu ďábel a se svými dětmi má ďábelské plány. Jak se k tomu ale postaví Kevin, který pozvolna začíná chápat, odkud pochází jeho talent na výběr lidí do poroty?

Chyby ve filmu

1. Ve scéně, kdy je Kevin s Miltonem na střeše budovy jejich firmy, jdou k pravému okraji střechy. Při záběru z dálky vidíte, že jsou tak dva až tři kroky k okraji, ale při záběru pouze na jejich obličeje, je vidíte jít stále dále asi šest kroků. Při takovém tempu už by dávno měli ze střechy spadnout.

[youtube_660]qD6LZwo3kVI[/youtube_660]

2. Když běží Kevin za Mary Ann do kostela, všimněte si, že proběhne kolem barevných kruhů na plotě. O vteřinu dále, když dobíhá ke kostelu, k těmto kruhům teprve dobíhá.

3. Poté, co vyhraje Kevin další případ v obhajobě Alexe Cullena, všimněte si chlápka, který, když všichni opouští soudní síň, běží k telefonní budce jako většina novinářů. Narozdíl od nich ale netelefonuje, prostě se otočí a sleduje natáčení filmu. Stojí ve druhé budce od nás.

4. V záběru, kdy se Mary Ann zamyká v nemocničním pokoji, má na sobě levou pantofli. V dalším záběru, když se ohýbá pro zrcátko, má na sobě pravou.

5. Když si Mary Ann v nemocnici podřízne krk, všimněte si záběru, kdy ji Kevin drží za hlavu a zpoza levé ruky mu čouhá žlutý sáček, který obsahuje falešnou krev.

FOTO: Connie Nielsen, Al Pacino a Keanu Reeves ve filmu Ďáblův advokát

Kevin se seznamuje s otcem, sestrou a jejich plány.

6. Když si Kevin povídá s Miltonem na střeše, jeho vlasy jsou v jednu chvíli úhledně nagelované na stranu a v druhou chvíli je má spadnuté do čela.

7. Na konci filmu, když se Kevin seznamuje se svou sestrou, vidíme ji v jednom záběru zapalovat si cigaretu, kterou drží v levé ruce. Vteřinku nato v dalším zběru stojí kousek za ním, s cigaretou v ruce opačné.

8. Také sledujte přívěsek na krku Miltona ve scéně ke konci filmu, kdy se Kevin dozvídá pravdu o svém původu. Přívěšek jde někdy vidět, někdy je schovaný pod košilí a v některých záběrech ho nemá vůbec.

Ďáblův advokát (Devil’s Advocate, The)

Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Německo, 1997, 144 min

Režie: Taylor Hackford
Hrají: Keanu Reeves, Al Pacino, Charlize Theron, Jeffrey Jones, Judith Ivey, Connie Nielsen

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Ďáblův advokát: Co neovlivní ani ďábelský Al Pacino?