Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Chinaski chystají svůj tisící koncert. A zbrojí proti alkoholu

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

5. 11. 2011

Pop rocková kapela Chinaski proplouvá hudebními vodami české scény již hezkou řádku let. A letos se chystá jejich jubilejní tisící koncert. Jeho svědkem bude pražský Lucerna Music Bar.

FOTO: Chinaski

Michal Malátný, Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Česká formace Chinaski si za léta svého působení získala mnoho věrných fanoušků i zapřisáhlých odpůrců. Jejich hudbu ale znají oba tábory. Chinaski na naší scéně mají své zahřáté místečko a nyní ještě trochu přitápějí. Hudebníci totiž vyrazili na podzimní turné Klubový speciál 2.

Čtěte také: Jakub Jakubec z Bek Ofis hrál reggae na náměstí v Mexiku

Turné odstartovalo na konci října. A prozatím se kapele daří, odehrané koncerty měly úspěch. Klubový speciál 2 ale chystá jeden vskutku speciální koncert. Odehraje se 7. prosinceLucerna Music Baru.

Chinaski odpočítávají pár posledních koncertů před velkým jubileem

Toto datum se zapíše do dějin kapely Chinaski. Skupina totiž odehraje svůj jubilejní tisící koncert. Připraven je i speciální program. Příchozí uslyší dvouhodinový sestřih toho nejlepšího, co skupina za dobu své existence dokázala. Chinaski se vydají na výlet napříč svými alby, která vyšla od roku 1995. Největší hity budou střídat i méně známé kousky.

„Řekl bych, že máme opravdu jedinečně sestavený seznam písní, který chceme prezentovat právě a jenom na tomto Klubovém speciálu 2,“ říká kapelník František Táborský.

Chinaski ale svým turné chtějí také upozornit na nebezpečí řízení dopravních prostředků pod vlivem alkoholu. Kapela hraje s mottem: Chceš vidět i další náš koncert naživo? Je to na tobě!

Na každém z koncertů tak bude umístěn stánek BESIP, u kterého budou k dispozici informační letáky, reflexní prvky i alkohol testery. Návštěvníci si budou moci pomocí speciálních brýlí a hry vyzkoušet také jízdu automobilem v podnapilém stavu. Hra simuluje 1,5 promile alkoholu v krvi řidiče, což je stav, ve kterém se mnoho lidí považuje za téměř střízlivé.

Chinaski oslaví své koncertní jubileum se svými skalními fanoušky. Lucerna Music Bar jim otevře své dveře 7. prosince a nechá se naplnit pop rockovými hity.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chinaski chystají svůj tisící koncert. A zbrojí proti alkoholu