×
TOPZINE.cz

Charlie Straight hlásí konec. Důvodem je špatná atmosféra uvnitř kapely

Třinecká skupina Charlie Straight oznámila, že nadále nebude fungovat pospolu. Důvodem blíže nespecifikované pauzy je podle frontmana Alberta Černého napjatá atmosféra mezi jednotlivými členy a odlišné názory na budoucí směřování kapely.

FOTO: Charlie Straight
Charlie Straight. | Foto: Kateřina Kvardová, Zdroj: charliestraight.com

Čtveřice muzikantů fungovala od roku 2006 a za bezmála 8 let se stala jednou  z nejúspěšnějších mladých kapel v České republice (za debut She´s a Good Swimmer získali Charlie Straight tři Anděly, přičemž nahrávka Someone With a Slow Heartbeat byla loni nominována mezi sedmi nejlepšími deskami v anketě Ceny České hudební kritiky Apollo.)

„Za těch sedm let jsme spolu zažili neuvěřitelné věci, které nás formovaly. Lidi se ale mění, takže je přirozené, že se každý z nás posunul jinam a naše vize o tom, kam by měla kapela směřovat, se rozešly. Takže v poslední době bylo stále těžší se domluvit na zásadních věcech,“ říká baskytarista Jan Ciencala.

Zpěvák Albert Černý dodává, že atmosféra v kapele již delší dobu není ideální, a nemá ji tudíž smysl v tomto duchu vést dál. On sám je však odhodlán v muzice pokračovat, přestože to nebude pod značkou Charlie Straight. „Budu psát písničky, zpívat a žít hudbou naplno. S bubeníkem Pavlem Pilchem už pracujeme na něčem novém,“ vysvětluje.

Na rozloučenou přichystala kapela fanouškům novou píseň a videoklip s názvem Crush On a Hooligan. Před samotnou pauzou pak odehraje trojici koncertů v Prachaticích (8. listopadu), Lounech (9. listopadu) a Brně (26. listopadu).

 Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..