×
TOPZINE.cz

Charlie Straight hlásí konec. Důvodem je špatná atmosféra uvnitř kapely

FOTO: Charlie Straight
Charlie Straight. | Foto: Kateřina Kvardová, Zdroj: charliestraight.com

Třinecká skupina Charlie Straight oznámila, že nadále nebude fungovat pospolu. Důvodem blíže nespecifikované pauzy je podle frontmana Alberta Černého napjatá atmosféra mezi jednotlivými členy a odlišné názory na budoucí směřování kapely.

Charlie Straight. | Foto: Kateřina Kvardová, Zdroj: charliestraight.com

Čtveřice muzikantů fungovala od roku 2006 a za bezmála 8 let se stala jednou  z nejúspěšnějších mladých kapel v České republice (za debut She´s a Good Swimmer získali Charlie Straight tři Anděly, přičemž nahrávka Someone With a Slow Heartbeat byla loni nominována mezi sedmi nejlepšími deskami v anketě Ceny České hudební kritiky Apollo.)

„Za těch sedm let jsme spolu zažili neuvěřitelné věci, které nás formovaly. Lidi se ale mění, takže je přirozené, že se každý z nás posunul jinam a naše vize o tom, kam by měla kapela směřovat, se rozešly. Takže v poslední době bylo stále těžší se domluvit na zásadních věcech,“ říká baskytarista Jan Ciencala.

Zpěvák Albert Černý dodává, že atmosféra v kapele již delší dobu není ideální, a nemá ji tudíž smysl v tomto duchu vést dál. On sám je však odhodlán v muzice pokračovat, přestože to nebude pod značkou Charlie Straight. „Budu psát písničky, zpívat a žít hudbou naplno. S bubeníkem Pavlem Pilchem už pracujeme na něčem novém,“ vysvětluje.

Na rozloučenou přichystala kapela fanouškům novou píseň a videoklip s názvem Crush On a Hooligan. Před samotnou pauzou pak odehraje trojici koncertů v Prachaticích (8. listopadu), Lounech (9. listopadu) a Brně (26. listopadu).

 Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..