Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Četník Ambrož a dabér Horsta Fuchse oslavil kulaté narozeniny

Anna Kottová

Anna Kottová

13. 12. 2011

FOTO: Zdeněk JunákZdeňka Junáka si možná pamatujete jako četníka Ambrože z Četnických humoresek. Jeho hlas je spojen s mistrem teleshoppingu Horstem Fuchsem.

FOTO: Zdeněk Junák

Oslavenec Zdeněk Junák Zdroj: Městské divadlo Brno

Herec a zpěvák Zdeněk Junák oslavil 6. prosince šedesátiny. Koměřížský rodák vystudoval brněnskou JAMU. Začínal ve Zlíně, pak působil ve Státním divadle Brno a už skoro 20 let působí v brněnském Městském divadle.

Čtěte také: Brněnské divadlo vraždí ve Jménu růže

Hraje činoherní i muzikálové role. Hlasovou průpravu k tomu určitě má, protože zpívá v kapele Vinařští romantici. Za roli Arama Beera v Koločavě byl dokonce nominován na Cenu Thálie 2001.

FOTO: Zdeněk Junák

V roli latináře a němčináře v hudební komedii Škola základ života Zdroj: Jef Kratochvil, MdB

Z televizní obrazovky ho můžete znát z filmů Dědictví aneb Kurvahošigutentag nebo Černí baroni. Zahrál si postavu manžela Věry Barnové v Ordinaci v růžové zahradě. V seriálu Četnické humoresky ztvárnil četníka Josefa Ambrože.

Junák se věnuje také dabingu. Můžete ho slyšet ve filmech Sin City – město hříchu nebo Knight Rider. Hlas propůjčil také mistrovi teleshoppingu Horstu Fuchsovi.

FOTO: Zdeněk Junák

Junák v rozpustilé operetce Mam’zelle Nitouche

V současnosti ho můžete vidět v hrách Městského divadla Brno: Koločava, Cikáni jdou do nebe, Zkrocení zlé ženy, Jméno růže a další. Je ženatý a s manželkou Irenou mají dceru Zuzanu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Četník Ambrož a dabér Horsta Fuchse oslavil kulaté narozeniny