×
TOPZINE.cz

Cestovní kanceláře startují prodej first minute zájezdů. Známe výhody

FOTO: Plavba na lodi
Třeba až sem doplují papírové lodičky..., Foto: Denisa Preissová, Topzine.cz

Dovolenou na letní sezónu 2012 můžete začít kupovat už nyní. Cestovní kanceláře přicházejí s nabídkou first minute zájezdů, kdy při koupi letní dovolené v zimě nebo i na podzim hodně ušetříte.

FOTO: Řecký ostrov Rhodos
Češi tráví zahraniční dovolenou nejčastěji v Chorvatsku, na Slovensku, v Itálii a v Řecku, Foto: Eva Makovská,Topzine.cz

Prodej dovolených na první chvíli neboli first minute je výhodný nejen pro klienty, ale i pro cestovní kanceláře. Nasmlouvaná místa v charterových letech nebo v ubytovacích zařízeních se samozřejmě snaží co nejdříve obsadit, takže zpočátku poskytují na zájezdy slevy. Minulý rok si lidé takto koupili přibližně milion dovolených, což je 40% ze všech prodaných zájezdů.

  • Pokud si vyberete zájezd z kategorie first minute, ušetříte. Slevy ze standardní ceny se většinou pohybují kolem 15%, ale můžete získat i mnohem větší slevy.
  • Díky včasnému nákupu máte možnost vybírat vlastně z největší možné nabídky. S blížícím se létem se nabídka snižuje, protože zájezdy jsou už přebrané.
  • Cestovní kanceláře navíc k first minute často přidávají další výhody. Například až dvě děti zdarma, nízké zálohy na rezervaci zájezdu, polopenzi zdarma nebo různé dárky.
  • Občas můžete narazit na garanci nejnižší ceny. To znamená, že cena last minute nebude nižší než právě cena zájezdu při first minute.

Takové zájezdy mají mnoho výhod, avšak jejich nevýhoda spočívá právě v tom, že je třeba si je koupit brzy. Kdo si nemůže dlouhou dobu dopředu určit přesný termín dovolené, nemůže si z této nabídky vybrat.

Některé láká hlavně příznivá cena, pro jiné je důležitý právě největší možný výběr. Pro následující sezónu navíc cestovní kanceláře nasmlouvaly o 10% více zájezdů než loni, aby byly schopné uspokojit poptávku.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..