Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Cestovatelská setkání v Zoo Praha pokračují i v únoru. Poznejte Tibet, Patagonii či Manang!

Hana Chytrá

Hana Chytrá

7. 2. 2011

Na únor si Zoo Praha připravila opravdu bohatý program. Můžete se vydat po stopách sněžného levharta, objevit nejkrásnější místa argentinské a chilské Patagonie či se vyšplhat do horské vesnice Manang ležící pod masivem hory Annapurny.

FOTO: Galapágy, terej modronohý

Galapágy, terej modronohý, Foto: Martina Veselá, Zoo Praha

Setkání s významnými českými cestovateli a odborníky nabízí Zoo Praha od začátku ledna. Přednášky, které návštěvníky zavedou do různých koutů světa, probíhají každé úterý v 18 hodin ve Vzdělávacím centru, a to až do konce března. Vstupné je symbolické, pouze 20 korun.

8. 2. – Martin Kratochvíl: Po stopách sněžného levharta

Dolpo neboli Utajená země, je odlehlá vysokohorská oblast v severním Nepálu, která patřila Tibetu do poloviny 18. století. Dnes na tomto místě najdeme neposkvrněnou, ryzí tibetskou kulturu a řadu klášterů.

15. 2. – Darja Milošová: Ledová Patagonie

Obrovské ledovce, skalní věže v Národním parku Los Glaciares i Torres del Paine, nezapomenutelné výlety do nitra hor, kolonie hrdě kráčejících tučňáků a čerstvě narozená mláďata kormoránů. Ledová krása nejjižnějšího cípu Jižní Ameriky.

22. 2. – Zdeněk a Michal Thoma: Nepál – Manang po třiceti letech

V Manangu strávil fotograf Zdeněk Thoma, jako jeden z prvních cizinců, v roce 1979 řadu dní. Po třiceti letech se do Manangu vydal jeho syn Michal s balíkem dnes už historických fotografií. Vznikl ojedinělý srovnávací dokument, který bude mít své pokračování ve výstavách v České republice, v Káthmándú a přímo v místě svého vzniku, v Manangu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cestovatelská setkání v Zoo Praha pokračují i v únoru. Poznejte Tibet, Patagonii či Manang!