Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Cenu Apollo vyhráli Bratři Orffové. Jejich album Šero je zdarma online

Martin Peška

Martin Peška

5. 2. 2014

Hudební Cenou Apollo dnes ocenila česká hudební kritika nejlepší album vydané v roce 2013. Tím se stalo album Šero, které vydali Bratři Orffové vlastním nákladem a umístili ho na internet zcela zdarma.

Ze slavnostního večera v pražském klubu La Loca Music Bar & Lounge si původně dvoučlenný hudební projekt z Krnova odnesl 60 tisíc korun od Ochranného svazu autorského a sošku, kterou pro účely cen hudební kritiky zhotovil výtvarník Maxim Velčovský a sochař Jaroš.

Cenu převzal kvůli koncertnímu vytížení Ivana „Ivánka“ Gajdoše sám Lukáš Novotný, který při předávání vystoupil společně se zpřízněnou pražskou kapelou Post-Hudba.

Album Šero vydali Bratři Orffové s osmiletým odstupem od svého debutu s názvem Bingriwingri z roku 2005 a dali ho k poslechu na internet zdarma.

„Materiál na druhé studiové album připravovali Orffové už jako regulérní kapela a Šero navazuje na debut tématy bloudění a nacházení já v civilizační džungli. Příběh jejich hrdiny Serži Vantóše je znovu zasazený do magické krajiny hornoslezského Krnova,“ uvedl k vítězné desce hudební publicista a jeden ze zakladatelů hudební ceny Apollo Pavel Kučera.

V průběhu slavnostního ceremoniálu vystoupilo všech sedm interpretů, jejichž alba, vydaná v rozmezí listopadu 2012 až listopadu 2013, byla na cenu Apollo nominována. Během večera se představili Dan Bárta s kontrabasistou Robertem Balzarem, Houpací koně, Ille, Kittchen, Never Sol, Prago Union a vítězní Bratři Orffové.

Celým večerem, který odvysílala v přímém přenosu na svém webu ČT24, provázel moderátor a písničkář Jan Burian.

Cena s názvem Apollo, za níž stojí na osm desítek hudebních publicistů, se udílela již potřetí v řadě. V prvním ročníku zvítězil se svým albem písničkář Bonus, před rokem producent Boris Carloff.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cenu Apollo vyhráli Bratři Orffové. Jejich album Šero je zdarma online