×
TOPZINE.cz

Cenu Apollo vyhráli Bratři Orffové. Jejich album Šero je zdarma online

FOTO: Bratři Orffové vítězem hudební Ceny Apollo 2013
Lukáš Novotný přebírá Cenu Apollo za druhé album hudebního projektu Bratři Orffové. Zdroj: presskit Ceny Apollo

Hudební Cenou Apollo dnes ocenila česká hudební kritika nejlepší album vydané v roce 2013. Tím se stalo album Šero, které vydali Bratři Orffové vlastním nákladem a umístili ho na internet zcela zdarma.

Lukáš Novotný přebírá Cenu Apollo za druhé album hudebního projektu Bratři Orffové. Zdroj: presskit Ceny Apollo

Ze slavnostního večera v pražském klubu La Loca Music Bar & Lounge si původně dvoučlenný hudební projekt z Krnova odnesl 60 tisíc korun od Ochranného svazu autorského a sošku, kterou pro účely cen hudební kritiky zhotovil výtvarník Maxim Velčovský a sochař Jaroš.

Cenu převzal kvůli koncertnímu vytížení Ivana „Ivánka“ Gajdoše sám Lukáš Novotný, který při předávání vystoupil společně se zpřízněnou pražskou kapelou Post-Hudba.

Album Šero vydali Bratři Orffové s osmiletým odstupem od svého debutu s názvem Bingriwingri z roku 2005 a dali ho k poslechu na internet zdarma.

„Materiál na druhé studiové album připravovali Orffové už jako regulérní kapela a Šero navazuje na debut tématy bloudění a nacházení já v civilizační džungli. Příběh jejich hrdiny Serži Vantóše je znovu zasazený do magické krajiny hornoslezského Krnova,“ uvedl k vítězné desce hudební publicista a jeden ze zakladatelů hudební ceny Apollo Pavel Kučera.

V průběhu slavnostního ceremoniálu vystoupilo všech sedm interpretů, jejichž alba, vydaná v rozmezí listopadu 2012 až listopadu 2013, byla na cenu Apollo nominována. Během večera se představili Dan Bárta s kontrabasistou Robertem Balzarem, Houpací koně, Ille, Kittchen, Never Sol, Prago Union a vítězní Bratři Orffové.

Celým večerem, který odvysílala v přímém přenosu na svém webu ČT24, provázel moderátor a písničkář Jan Burian.

Cena s názvem Apollo, za níž stojí na osm desítek hudebních publicistů, se udílela již potřetí v řadě. V prvním ročníku zvítězil se svým albem písničkář Bonus, před rokem producent Boris Carloff.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..