Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Ceně Fabula Rasa dominoval Voleman 3

Martin Peška

Martin Peška

31. 5. 2009

Na komiksové akci Crwecon v sobotu 30. května došlo mimo jiné i na vyhlášení druhého ročníku ceny Fabula Rasa. Voleman 3 z nakladatelství Adély Tlachačové zvítězil ve třech katagoriích ze sedmi. Čtvrtý ročník českého conu, který se konal již počtvrté, začal v pražském Crossu v Holešovicích v 9 hodin ráno tradiční burzou komiksu. Během dne se nejen v kavárně tohoto klubu sešla řádka osobností české fantastiky, mezi nimiž nehyběl ani šéfredaktor časopisu Pevnost Tomáš Němec, nebo spisovatel Štěpán Kopřiva, který nedávno slavil úspěchy prodejnosti jeho románu Asfalt (recenzi od Jana Nohovce si můžete přečíst zde). Na vyhlášení komiksové ceny, o které rozhodují samotní čtenáři, došlo v 16 hodin.

Cenu Fabula Rasa v kategorii zahraniční komiks roku 2008 získal komiks Ztracené dívky (Alan Moore, Melinda Gebbieová), českým komiksem roku se stal Voleman 3 (Jiří Grus), který bodoval i jako komiks s nejlepším českým scénářem a kresbou.

Nejlepší zahraniční scénář měla podle fanoušků kreslených hrdinů Tajná válka (Bendis Brian M., del´Otto Gabrielle), která zabodovala i v kategorii zahraniční kresba roku 2008. Publikací za minulý rok se stala Jak rozumět komiksu (Scott McCloud).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ceně Fabula Rasa dominoval Voleman 3