×
TOPZINE.cz

Casanova se opět zamiluje. Tentokrát v kůži prvního baletního sólisty

FOTO: CasanovaBaletní soubor Laterna magika uvede sérii představení, ve kterých bude hostovat první sólista baletu Národního divadla Alexander Katsapov. V inscenaci Casanova se představí v hlavní roli pod režijním vedením Juraje Jakubiska.

FOTO: Casanova
Casanova v Laterně magice svádí ženy napříč stoletími Zdroj: laterna.cz

Dramatický balet se sice inspiruje skutečným životem legendárního milovníka Giacoma Casanovy, ale příběh se odehrává napříč různými historickými epochami. V režii Juraje Jakubiska vznikla inscenace plná vizuálních efektů a dějových zvratů.

Pro fajnšmekry: Recenzovali jsme balet Don Quijote

Známý svůdce žen získává v tomto pojetí zdání oběti, která rozsévá zlo proti své vůli. Díky milostným avantýrám utíká před sebou samým a končí smutně v zapomnění.

Celá inscenace stojí a padá s hlavním představitelem Casanovy, tentokrát prvním baletním sólistou Alexandrem Katsapovem. V Laterně magice bude hostovat ve třech plánovaných představeních.

FOTO: Alexander Katsapov
Zdroj: narodni-divadlo.cz

Fanoušci a fanynky baletu znají Alexandra Katsapova z několika inscenací Národního divadla. Aktuálně vystupuje v roli Oněgina nebo knížete von Rothhbarta v Labutím jezeře. Jeho manželkou je Nikola Márová, primabalerína Národního divadla. Oba za svou práci získali Cenu Thálie. Katsapov patří stejně jako Michal Štípa v baletu k nejznámějším a nejlepším. Katsapov i Štípa jsou prvními sólisty baletu Národního divadla.

Choreografie, stejně jako vizuální stránka inscenace, se nese v neoklasickém duchu. Na svědomí ji má francouzský choreograf Jean-Pierre Aviotte, někdejší šéf baletního souboru Laterna magika.

Balet Casanova hraje Laterna magika už od roku 1995. Kromě Casanovy čítá její repertoár další čtyři inscenace. Kouzelný cirkus, který hraje Magika od roku 1977, moderní představení Graffiti, multimediální projekt Legendy magické Prahy a Cocktail O12 – The best of.

Casanova

Laterna magika

Režie: Juraj Jakubisko

Alexander Katsapov hostuje: čtvrtek 8. – sobota 10. března

Cena vstupenek: 370–680 KčDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..