Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Café Montmartre: Kus Paříže v Praze

Dagmar Čechová

Dagmar Čechová

16. 3. 2010

Café MontmartreUž od roku 1911 je v Praze na Starém Městě kus Paříže. V Řetězové ulici 7 právě od toho roku funguje Café Montmartre. Původní kavárna po pár letech začala sloužit jako kabaret, kam chodily všechny významné osobnosti české literatury. Po rekonstrukci bylo Café Montmartre znovu otevřeno v roce 2000 – nikoho ale ať ani nenapadne, že by kavárna dala tuto skutečnost nějak znát.

Café Montmartre, Zdroj: nakafco.cz

Café Montmartre, Zdroj: nakafco.cz

Už při vstupu do kavárny na vás dýchne minulost. Opravdu si budete připadat jako před sto lety v pařížské kavárně. A to se vším všudy – každý kus nábytku je jiný a rozhodně to nejsou plastové židličky a stolečky, nýbrž starožitné ušáky, sofa i stolečky se šuplíčkem. Po stěnách visí fotografie různých umělců z minulého století, staré plakáty. Malba na stropě už se odlupuje a lustr vypadá, jakoby od stropu visel už nějakých pár desetiletí. Samozřejmě nejde o jedinou rádoby starou kavárnu v srdci Prahy, ale tahle má něco navíc – atmosféru, která vás pohltí.

Café Montmartre, Foto: Dagmar Čechová, Topzine.cz

Café Montmartre, Foto: Dagmar Čechová, Topzine.cz

Já jsem Café Montmartre navštívila dvakrát ve večerních hodinách. Kavárna byla téměř plná, a nad stolky se vznášel cigaretový dým hustší než mlha, což by bylo téměř jediné, co by se dalo vytknout. Samozřejmě jednu nekuřáckou místnost kavárna má, ale ta je zapadlá a liduprázdná. Výběr na lístku se asi ničím neliší od lepší kategorie milé hospůdky – veškeré teplé nápoje hodné kavárny, točené pivo, velký výběr vín, studené pokrmy i sladké dezerty.

Café Montmartre - bar, Foto: Dagmar Čechová, Topzine.cz

Café Montmartre - bar, Foto: Dagmar Čechová, Topzine.cz

Ceny se rovnají jiným podnikům mimo historické centrum města, takže se nemusíte bát, že zde za kávu necháte polovinu měsíční výplaty. Obsluha jakoby zapadla do počátku 19. století, uctivá a rychlá.

Kavárna se bohužel kvůli několika schůdkům nedá považovat za bezbariérovou. Jedinou věcí, která mě opravdu odpudila, byly nepříliš voňavé toalety, kterým jsem se pro jistotu vyhnula.

Toto místo je útočištěm studentů i turistů, kteří netouží po shonu za památkami. Pokud máte sentimentální náladu, a nemáte na to podívat se do Paříže, můžete se na chvíli zasnít uprostřed Prahy v Café Montmartre. Určitě si to tu zamilujete.

ADRESA:
Řetězová 7, Praha 1
OTEVÍRACÍ DOBA:
Po-Pá: 8:00-23:00
So-Ne: 12:00-23:00
BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
Ne
NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
Ano
HODNOCENÍ:
Obsluha: 4****, Atmosféra: 5*****, Káva 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Café Montmartre: Kus Paříže v Praze