Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bývalý kytarista Anthrax byl na Vánoce zatčen. Prý za domácí násilí

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

29. 12. 2013

Kytarista Dan Spitz, který dřív působil ve skupině Anthrax, strávil část Vánoc ve vazbě. Byl obviněn z domácího násilí.

Skupina Anthrax.  Zdroj: LMB promotion

Skupina Anthrax. Zdroj: LMB promotion

K zadržení došlo 25. prosince v hudebníkově domě na Floridě. Policii na Spitze zavolala jeho matka. Uvedla, že její syn při hádce napadl svou manželku. Spitz se hájil argumentem, že šlo o sebeobranu. Jeho žena nakonec obvinění vzala zpět, a celá rodina se tak přece jen sešla u vánočního stromečku. Úplně idylické Vánoce to však asi nebyly.

Pozoruhodné je, že podobnému obvinění loni čelil Spitzův bývalý spoluhráč, bubeník Anthrax Charlie Benante. Toho však zatkli společně s manželkou. Pár se musel zodpovídat z nevhodného chování ke své dcerce. Údajně se před dítětem velmi nevybíravě hádali.

Od kytary k hodinám

Dan Spitz hrál s Anthrax mezi lety 1983 až 2007. Poté se z hudební branže stáhl a začal se věnovat své velké zálibě, hodinářství. Stal se uznávaným hodinářem a specializuje se na restaurování cenných hodinových přístrojů.

Anthrax vznikli v roce 1981 v New Yorku, spolu s Metallikou nebo Slayer patří k nejpopulárnějším thrashmetalovým formacím. Kapela vydala před dvěma lety album Worship Music, které vyšlo po osmileté odmlce a je jejich zatím nejčerstvější nahrávkou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bývalý kytarista Anthrax byl na Vánoce zatčen. Prý za domácí násilí