Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Brutálně vraždili a znásilňovali. A to vše kvůli lásce

Redakce

Redakce

9. 8. 2011

Pojďte se s Topzine.cz vydat po stopách velké lásky, která začala vášnivým vzplanutím a skončila několika vraždami.

FOTO: Jed

Paul s Karlou své oběti opíjeli a omamovali, Zdroj: sxc.hu

Karla Homolka se narodila v městečku Port Credit v Ontariu 4. května 1970, je dcerou československého imigranta Karla Homolky. Paul Bernardo se narodil v 27. srpna 1964 v Torontu. Osud je svedl dohromady 17. října 1987 v kavárně ve Scarborough.

Karla se vášnivě zamilovala. Tvrdila, jak je Paul hrozně krásný a smyslný. Byla pro něj ochotná udělat cokoliv. Což mu i velmi často opakovala. Až toho jednou Paul využil. Byl posedlý sestrou Karly. Tammy Homolka byla šestnáctileté děvče a Paula vzrušovalo to, že je ještě panna. Od Karly už panenství dostat nemohl, a proto chtěl jako vánoční dárek to Tammyno. Karla pracovala na veterinářské klinice a měla přístup k tišícím lékům pro zvířata. Aby svého milého uspokojila, jeden z nich ukradla.

První nevinná oběť

Po vánoční večeři a rozbalení dárků odešla většina rodiny Homolkových spát. Vzhůru zůstala jen Karla, Paul a Tammy. Po namíchání několika koktejlů s přídavkem tišících léků upadla Tammy do bezvědomí. Paul s Karlou ještě vše umocnili chloroformem napuštěným kapesníkem, kterým Tammy zakryli ústa. Paul se na ní ukojil a vše natáčel na videokameru, za přítomnosti Karly.

Když ovšem Karla zvedla kapesník, zjistila, že Tammy zvrací. Dívce už nebylo pomoci. V pitevní zprávě stálo, že se po požití alkoholu udusila vlastními zvratky.

Nechte si poradit, jak na seznamování po internetu

Touto smrtí se rozjela smyčka událostí, které už nešly zastavit. Paula neuvěřitelně vzrušovalo mít nad někým moc a nemohl přestat. I před seznámením s Karlou znásilňoval a řezal ženy. Teď už se s tím před ní ani netajil. A ona? Byla vrbou, která naslouchala i těm největším odpornostem, a pokaždé, když se vrátil, byla mu po vůli.

Paulovi už ale nestačilo mít ženy jen venku a na chvíli. Chtěl mít absolutní moc, a tak jednoho večera, když Karla už hluboce spala, přivezl k nim domů Leslie Mahaffyovou. Podle filmu Bestie Karla už nechtěla být v domě sama, zatímco Paul si užíval s Leslie, a proto se rozhodla na zneužívání dívky podílet.

FOTO: Cívka s filmem

Vraždící dvojice byla usvědčena na základě videokazet, které sami natočili

Dívka měla po celou dobu věznění zavázané oči, aby Paula ani Karlu nemohla identifikovat. Jenže při jedné z praktik jí šátek spadl a ona viděla vybavení domu, Karlu i Paula. Pro ně už nebyla jiná možnost, museli ji zabít. Kdo dívku zabil, už se asi nedozvíme. Existuje dokonce i domněnka, že se na zabití podíleli oba dva. Dívka byla rozřezána, zalita do betonu a vhozena do jezera.

Vinu svalují jeden na druhého

U další dívky už se na únosu podílela i Karla. Možná chtěla zakusit to vzrušení nebo chtěla být jen Paulovi nablízku. Zastavili se svým autem u školy a Karla chtěla od Kristen Frenchové poradit, kudy mají jet. Když se dívka jala vysvětlovat cestu, přišel k ní Paul zezadu a strhl ji do auta.

Dívku mučili a znásilňovali celé tři dny. Pak ji zabili. Opět svalují vinu jeden na druhého. Karla tvrdí, že Paul dívku uškrtil. Paul zase, že ji Karla ubila gumovou palicí, když na chvíli odešel z domu. Jako u první oběti není vyloučena ani jedna možnost.

Paul však napadl i Karlu, a to tak brutálně, že musela v práci říct, že měla autonehodu. Rozhodla se od něj odejít. A vzhledem k tomu, že policie Paula už sledovala, rozhodla se s jeho manželkou vyjednávat. Karla pod příslibem menšího trestu svalila všechnu vinu na Paula. Tvrdila, že Paula milovala natolik, že mu nemohla odporovat. Dala svému obhájci pásku, kde bylo natočené znásilnění, a přesně popsala úkryt videokazet, které s Paulem natáčeli.

Karla už je opět na svobodě

U soudu díky tomu dostala jen 12 let vězení. Ovšem pokud by prý byly pásky zhlédnuty ještě před dohodou, Karla by dostala mnohem více. Na páskách je jasně vidět to, že se podílela na mučení i sexuálním zneužívání dívek bez jakékoliv výčitky. Dokonce s jistou radostí. Paul je ve vězení na doživotí bez možnosti propuštění.

V roce 2005 byla propuštěna na svobodu. Ve vězení se podrobila mnoho psychotestům, které mimo jiné ukázaly, že Karla je povrchní, manipulativní, egocentrická, bez soucitu k obětem a její jednání se nedá vysvětlit jen nátlakem Paula Bernarda. Soud vyhodnotil, že stále představuje hrozbu společnosti, a proto je její pobyt na svobodě omezen.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brutálně vraždili a znásilňovali. A to vše kvůli lásce