Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Seznámení přes internet může být osudové. Pozor na úchyly

Redakce

Redakce

11. 8. 2011

Už řecký filozof Aristotelés prohlásil, že člověk je zóon politikon (živočich žijící v obci) a nemůže žít sám. I když se doba v lecčem změnila, to základní zůstalo stále stejné – nemůžeme, neumíme a hlavně nechceme žít sami.

Je důležité si dávat pozor, na koho zrovna narazíte, Zdroj: sxc.hu

Jak ale najít tu ideální spřízněnou duši? Jak to vlastně dokázal ten, kdo ,,hledal a našel“  a kterého nám všichni neustále připomínají? Seznámit se jde přeci kdekoli a kdykoli. Na koncertě, v metru, v restauraci, díky kamarádům…

Dnešní uspěchaná doba nabízí ještě jednu možnost, kterou naši předkové neměli. Seznámení přes internet. To má nesporné výhody (seznámíte se tam vždycky), ale i nevýhody (netušíte, s kým se seznámíte). Na druhou stranu – proč to, za dodržování určitých bezpečnostních pravidel, nezkusit? Mnoho lidí z různých důvodů zabrousilo na internetové seznamky a spousta z nich na nich opravdu našla lásku. Konec konců nestydím se napsat, že mezi ně patřím i já.

Pokud uvažujete nad seznámením se přes internet, měli byste ale věnovat čas následujícím řádkům, které jsou tu od toho, aby vám pomohly a poradily.

Protiklady se přitahují, ale vrána k vráně sedá

Na internetu je obrovské množství seznamek, každá z nich obsahuje stovky inzerátů a každá z nich se vás snaží přesvědčit, že právě tahle seznamka je ta nejlepší. Internet vás bohužel připraví o první vizuální kontakt, jelikož u inzerátů k seznámení často chybí fotka, zato nabízí pestrou škálu písemných oznámení typu: ,,Hledám…“.

Ruku na srdce. Dříve či později budete mít z toho množství typově úplně stejných inzerátů hlavu jako pátrací balon a nepochopíte, jak se kdy kdo mohl přes internet seznámit. Vtip je v tom jít na takovou seznamku, kde po vás budou chtít víc, než jen peníze. Existují totiž i takové (např. www.be2.cz), kde ze všeho nejdříve budete muset vyplnit test.

I seznámení přes internet může skončit happy endem

Nejedná se o žádný vědomostní či intimní kvíz, ale o otázky naprosto běžného charakteru, díky kterým se pak budete moci seznámit s potencionálními partnery, kteří mají podobné názory a zájmy jako vy. Tyto seznamky mají ještě jednu výhodu. Tím, že do nich musíte investovat čas (a leckdy i peníze) c,o nejvíce eliminujete možnost natrefení na osoby, které seznámení na internetu pouze zneužívají.

S upřímností nejdál dojdeš, ale opatrnosti není nikdy dost

To platí vždy a všude a na internetu dvakrát tolik. I když jste se dostali do fáze, kdy jste objevili někoho, kdo je vám sympatický, vyvarujte se nasazování si růžových brýlí. Buďte upřímní, ale dejte si pozor, co na sebe řeknete. Veskrze platí, že na internetu neříkáme to, co bychom nevykřikli na ulici plné lidí. Buďte upřímní, ale mějte své hranice.

Nesdělujte svou adresu, posílejte jenom takové fotografie, které nemohou být zneužity (vyvarujte se zejména posílání erotických fotografií), pokud vám něco nesedí, nebojte se zeptat. Zároveň také projevte zájem o to, co váš možná budoucí protějšek dělá, jaké jsou jeho zájmy a koníčky, jaké má plány do budoucna.

Opatrnost je velmi důležitá!

Pamatujte si ale, že i při seznámení na internetu platí ,,něco za něco“ a pokud se na něco ptáte, tak nezapomeňte také napsat, jak to máte vy (ať si tázaný nepřipadá jako u výslechu). Věřte, že přesně tyhle zdánlivě banální rozhovory mohou pomoci prolomit prvotní ledy.

Kdo zaváhá nežere? Dvakrát měř, jednou řež

Nikdy, ještě jednou opakuji, nikdy se nenechte do něčeho nutit. Pokud je pro vás něco natolik citlivé téma, že o tom nechcete mluvit, tak o tom prostě nemluvte. Nenechte se vydírat a pokud by na vás někdo tlačil stylem: ,,Pokud mi tohle neřekneš, neuděláš, neukážeš, tak to mezi námi nemá cenu,“ tak se na něj rovnou vykašlete, protože to opravdu cenu nemá.

Sejděte se teprve tehdy, až to budete oba dva chtít, a na takovém místě, které bude příjemné vám oběma. Platí ale, že by nemělo jít o nějaké místo, kde se nevyskytuje moc lidí. Domluvte se na procházce městem, posezení v kavárně nebo třeba výletě do ZOO a dál pokračujte tak, jako by šlo o běžné rande. Narozdíl od něj máte oba jednu výhodu. Tak trochu už se vlastně znáte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seznámení přes internet může být osudové. Pozor na úchyly