Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Bruce Willis si vybral režiséra Smrtonosné pasti 5. Líbil se vám Max Payne?

Redakce

Redakce

4. 9. 2011

Režie pátého dílu Smrtonosné pasti se ujme John Moore. Studio 20th Century Fox to potvrdilo po sérii osobních setkání s Brucem Willisem a dalšími představiteli filmu.

Bruce Willis se nechce odprostit od mladého skotačení ani v 56 letech, Zdroj: distributor filmu

Původní Willisovou volbou na post režiséra byl izraelec Noam Murro, který měl sice na kontě pouze průměrnou komedii Samotář, ale prorazil zásluhou reklam k Halo: Reach (např. Deliver hope). Bohužel průtahy a odklady kolem další Smrtonosné pasti způsobily, že se mezitím upsal prequelu Snyderova hitu 300: Bitva u Thermopyl, Battle of Artemisia.

Do seznamu kandidátů na jeho náhradu patřili Paul McGuigan (Nabít a zabít, nebo seriál Sherlock), Gary Fleder (Porota, The Express), Nicolas Winding Refn (vychvalovaná novinka Drive) nebo Joe Cornish (Útok na věžák), a samozřejmě nesměl chybět Justin Lin, kterého chce po Rychle a zběsile 5 snad každý. Favoritem studia byl však od začátku John Moore, který má za sebou řádku řemeslně zvládnutých, ale ne příliš úspěšných filmů jako Za nepřátelskou linií, Let Fénixe nebo Max Payne.

Po sérii údajně zdlouhavých schůzek mezi Moorem a Willisem prohlásil herec, že je nadšen z Mooreova zapálení pro hlavní postavu a z příslibu omezení digitálně upravených akčních scén. Co se příběhu týče, tak by se měl John McClane společně se synem vydat do Ruska, aby tam odvrátil zatím neupřesněnou globální hrozbu. Autorem scénáře je rutinér Skip Woods, zodpovědný také například za X-Men Origins: Wolverine nebo A-Team.

Pro zajímavost, první Smrtonosná past vydělala v roce 1988 víc jak 140 milionů dolarů celosvětově, a to při rozpočtu necelých 30 milionů. Na Smrtonosnou past 2 se našlo o 40 milionů víc a výdělky se vyšplhaly ke 240 milionům. Třetí díl poté už při rozpočtu 90 milionů atakoval hranici 370 milionů dolarů celosvětově.

Paradoxně, ještě o 20 milionů dražší a o dvanáct let starší Smrtonosná past 4.0 se jen lehce přehoupla přes 380 milionů. Je tak jasné, že pro studio 20th Century Fox se jedná o stěžejní materiál, který by nesvěřili nikomu bez řádného výběru.

Die Hard 5

Akční
USA, 2012

Režie: John Moore
Hrají: Bruce Willis, Andre Braugher, Keith Szarabajka, Larry Drake

Premiéra: rok 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bruce Willis si vybral režiséra Smrtonosné pasti 5. Líbil se vám Max Payne?