Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Brněnské zpracování West Side Story slaví úspěch po celém světě

Eva Síčová

Eva Síčová

4. 8. 2011

FOTO: West Side StoryMěstské divadlo Brno se zúčastnilo se svou West Side Story chorvatského festivalu Opatija a sklidilo nadšené ovace. Každoročně festival hostí nejvýznamnější evropské soubory. Kouzlo divadelního svátku spočívá v nádherném prostoru amfiteátru Letní scény pro čtyři tisíce diváků.

FOTO: West Side Story

Celosvětově úspěšný muzikál v brněnském nastudování Foto: Jef Kratochvíl

Známý příběh nenaplněné lásky nastudoval v brněnském Městském divadle Stanislav Moša již v roce 1996. Už tehdy bylo nejen divákům ale také kritikům jasné, že se jedná o jednu z nejlepších adaptací na evropském kontinentu. Kromě tuzemských jevišť se inscenace úspěšně představila také v Dánsku, Chorvatsku, Nizozemsku, Portugalsku či sousedním Rakousku a Německu.

FOTO: West Side Story

Úspěšný muzikál nastudovaný již v roce 1996 Stanislavem Mošou

Muzikál inspirovaný nejznámějším příběhem veronských milenců Romeem a Julií je, stejně jako předloha, nesmrtelný a stále populární. Souboje dvou pouličních gangů o vládu smíchané s láskou, agresivitou, rasismem a šikanou, jsou společná témata, která věčně prostupují životem i dnes.

Čtěte také: Brněnský muzikál Papežka v režii Stanislava Moši uchvátil německé sousedy

Na věčné hity jako Somewhere, Maria, Tonight či America se nyní mohou těšit návštěvníci festivalu v rakouském Gars am Kamp. Zde se Westka představí před třítisícovým publikem hned dvakrát, a to v pátek 12. a v sobotu 13. srpna na kouzelném hradním nádvoří.

West Side Story

Městské divadlo Brno

Hrají: Jakub Uličník, Petr Gazdík, Ján Jackuliak, Markéta Sedláčková, Ivana Vaňková, Dušan Vitázek, Robert Rozsochatecký a mnoho dalších

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brněnské zpracování West Side Story slaví úspěch po celém světě