Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Brněnské Divadlo Bolka Polívky se rozmnožilo. Dceru má v Uhříněvsi

Foto: Bolek Polívka v pražské pobočce svého divadlaBolek Polívka pořídil svému brněnskému divadlu dceru. Má přídomek U22. Číslo odpovídá pražské městské části, kde stojí, Uhříněvsi. Sezónu zahájí ve čtvrtek 15. září představením Mínus dva.

Foto: Budova Divadla Bolka Polívky U22 v Praze-Uhříněvsi Zdroj: archiv České televize

Dříve se zde scházeli sportovci, od letošního září herci a jejich fanoušci Zdroj: archiv České televize

Bolek Polívka je na konci léta v hledáčku více než obvykle. Film Muži v naději, kde ztvárnil jednu z titulních rolí, dobývá česká kina a jeden z mobilních operátorů jej obsadil do reklamního spotu. V Praze-Uhříněvsi otevřel oblíbený herec a komik pobočku svého úspěšného  brněnského divadla.

Divadlo U22 vzniklo rekonstrukcí bývalé uhříněveské sokolovny. Hlediště pojme více než tři stovky diváků. Na scéně komorního divadla se pak budou odehrávat nejen divadelní inscenace, ale také koncerty či ochutnávky gastronomických specialit.

FOTO: V Uhříněvsi se nachází nové divadlo Bolka Polívky

Uhříněves se nachází v jihovýchodní části Prahy Zdroj: maps.google.com

Sezónu nové Polívkovo divadlo zahájí ve čtvrtek 15. září hrou Mínus dva,  která vznikla ve spolupráci s bratislavským Štúdiem L+S, které stojí například za hrou Milana Lasici Na fašírky mi nesiahaj.

Čtěte také: Léto hereckých osobností 2011

Do konce září jsou pak na programu Divadla U22 další tři kusy, a to autorské představení Milostný Trojúhelník s Martinem Brožkem, Pavlem Liškou a  Josefem Poláškem, hra O lásce s hereckým i partnerským tandemem Roden-Krausová a světově proslulá komedie Miláček Anna.

Foto: Simona Stašová ve hře Shirley Valentine

V říjnu divadlo uvede i kultovní představení Shirley Valentine Zdroj: Městská divadla pražská

V dalších měsících pak nebude nouze o inscenace, které vyprodávají jeviště po celé republice. Za všechny například Shirley Valentine, životní představení Simony Stašové, či Špatná ženská, situační komedie o nástrahách manželství s Ilonou Svobodovou a Davidem Matáskem.

Kompletní program je znám až do listopadu a naleznete jej na stránkách Divadla U22.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brněnské Divadlo Bolka Polívky se rozmnožilo. Dceru má v Uhříněvsi