Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Brent Weeks: Cestou necestou s nájemným vrahem

Alžběta Lexová

Alžběta Lexová

25. 5. 2010

Dokonalý vrah nemá přátele – pouze oběti. Tak zní ústřední motto první části nové fantasy trilogie Noční anděl. Kniha první, Cesta stínů, nás přivádí do města Cenarie, domova těch nejlepších nájemných vrahů.

Hlavní hrdina příběhu, sirotek jménem Azoth si ohledně své budoucnosti nedělá žádné iluze, to by taky byla ve městě jako je Cenarie čirá hloupost. Místo přežívání ze dne na den si raději vybere profesi nájemného vraha. Z loveného lovcem. A když už se má přiučit řemeslu, tak rozhodně u toho nejlepšího – Durzo Blinta.

První lekcí mladého vraha je zcela se oprostit od minulosti. Azoth se tedy zřekne minulého života i jména, stane se z něj Kylar Stern a začne pronikat do tajů vraždy považované za umění i velmi podivné magie. Minulosti ale nemůže utéct nikdo, a jak slibuje Brent Weeks, nepodaří se to ani Azothovi.

Přečtěte si ukázku z knihy Cesta stínů.

Ve Spojených státech vyšly všechny tři díly trilogie v pouhých měsíčních rozestupech, protože je Brent Weeks dopsal ještě před publikováním Cesty stínů, kterou u nás vydává Fantom Print. Obálka byla ponechána původní a překladu se zhostil Jakub Mařík.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brent Weeks: Cestou necestou s nájemným vrahem