Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Bratři Bubeníčkové vystoupí letos poprvé v ČR. Na hradě Šternberku

Anna Kottová

Anna Kottová

28. 6. 2012

Dvojčata Otto a Jiří Bubeníčkovi vystoupí na hradě Šternberku. Možnost zhlédnout nejznámější českou baletní dvojici, která působí na zahraničních jevištích, dostane zhruba 900 diváků.

Jednou z největších událostí léta bude vystoupení bratří Bubeníčků, které se uskuteční 17. července od 21:00 na českém hradě Šternberk severně od Olomouce. Vystoupení potrvá zhruba dvě hodiny a předprodej už byl zahájen.

Recenzujeme: Představil se mistr českého baletu, Petr Zuska

Bubeníčkové společně se svými přáteli přivezou evropskou premiéru baletu Gentle Memories, který letos v dubnu poprvé zhlédli diváci v New Yorku. Společně s nimi vystoupí také Jekaterina Kondaurovová, primabalerína z Mariinského divadla v Peterburgu. Kromě Gentle Memories uvidíme balety Le Souffle de l’Esprit a Obraz Doriana Graye.

Narodili se v roce 1974 do cirkusové rodiny, tanec ale nakonec zvítězil a oba vystudovali pražskou Taneční konzervatoř. Hned po dokončení konzervatoře následovalo angažmá v hamburském baletu. Před šesti lety se bratři po dlouhé době rozdělili a začali se věnovat také dalším projektům souvisejícím s baletem. Otto zůstal v Hamburku a věnuje se skládání baletní hudby, scénografii a tvorbě kostýmů. Jiří se přestěhoval do Drážďan a soustřeďuje svůj um na scénografii.

Taneční kreace bratří Bubeníčků jsou charakteristické vysokou kreativitou a především brilantní synchronizací obou mužských figur. U nás jsou bratři takřka neznámí, protože oba tancují v sousedním Německu. S balety procestovali mimo jiné New York, Londýn i Japonsko. Zatančili si také ve světoznámé milánské La Scale.

„Ve světě jsou jejich představení, ve kterých podávají oslňující taneční výkony po boku nejlepších primabalerín, beznadějně vyprodaná a žádaná,“ zdůraznil jejich význam už dříve umělecký šéf baletu Národního divadla Petr Zuska.

Bubeníčkové loni vystoupili ve Velkých Losinách. V září pak měli přijet do pražského Národního divadla v rámci turné Bubeníček World Ballet Tour. Kvůli zlomenině ruky jednoho z bratrů ale nakonec nepřijeli.

Vystoupení bratří Bubeníčků

Kde: Hrad Šternberk (Horní náměstí 6, 785 01 Šternberk)

Kdy: 17. července, 21:00

Vstupné: 300 – 1 200 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bratři Bubeníčkové vystoupí letos poprvé v ČR. Na hradě Šternberku