Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bono Vox z U2 investoval do Facebooku. Teď z něj bude nejbohatší rocker

Redakce

Redakce

7. 2. 2012

Ani frontman U2 nezanevřel na nejpopulárnější sociální síť současnosti. Vyplatí se mu to nejen díky reklamě, ale také kvůli akciím. Jakmile totiž Facebook vstoupí na burzu, stane se nejbohatší rockovou hvězdou.

Bono Vox se stane nejbohatší rockovou hvězdou Zdroj: u2.com

Zpěvákova investiční společnost Elevation Partners investovala do Facebooku v roce 2009 okolo 90 milionů dolarů a nyní vlastní 1,5 procenta akcií Facebooku. Očekává se, že tato síť se dostane na vrchol někdy koncem roku.

Bono Vox si přijde na krásnou necelou miliardu dolarů. Zhruba o 300 milionů tak předčí svého kolegu Paula McCartneyho a vystřídá ho na pozici nejbohatší rockové hvězdy.

Čtěte také: Nová deska U2 má vyjít letos na podzim

Pro Bona to ovšem neznamená, že bude moci hned rozhazovat. Akcie se mění ze dne na den, a tak nemůže riskovat, že o vše přijde. Nebyl by to ale Bono, aby část výdělku nešla na charitu, zaměřenou především na humanitární pomoc v Africe.

Zpočátku nebylo jasné, zda byl nákup cenných papírů dobrý krok. Zrovna Facebook prý nebyla sázka na jistotu.

Bonova firma investovala ale také do jiných firem, jako jsou například Forbes Media, Move.com a Palm. Na rozdíl od Facebooku už to s nimi ale nedopadlo tak dobře. Výnosná byla pouze společnost Palm, když své technologie prodala firmě Hewlett Packard.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bono Vox z U2 investoval do Facebooku. Teď z něj bude nejbohatší rocker