Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bob Birch, basák Eltona Johna, zemřel. Pravděpodobně se zastřelil

Bob Birch byl 15. srpna ráno nalezen mrtvý ve svém domě v Los Angeles. Pravděpodobně spáchal sebevraždu.

Bob Birch, basák Eltona Johna, zemřel. Zdroj: eltonjohn.com

Člen doprovodné kapely Eltona Johna Robert Wayne Bob Birch byl nalezen u sebe doma v Los Angeles s prostřelenou hlavou. Případ je vyšetřován jako sebevražda, a to i přes skutečnost, že okolnosti k sebevraždě nenasvědčují: Birch nebyl v okamžiku smrti pod vlivem drog ani alkoholu, žádný dopis na rozloučenou se taktéž nenašel. Birchovi bylo v době smrti 56 let.

Birchovu smrt okomentoval Elton John, který s ním hrál v jedné kapele přes dvacet let. „Jsem šokován a zničen ztrátou svého velkého přítele. Má soustrast teď směřuje k Bobově ženě Michele a jeho synovi Jonathanovi, protože jeho rodina byla i mojí rodinou. S Bobem jsem se znal přes dvacet let a za tu dobu jsme společně odehráli přes 1.400 koncertů. Byl to skvělý hudebník, v životě nevyloudil jediný špatný tón.“

Čtěte také o smrti Jona Lorda

Bob Birch se vedle Eltona Johna podílel i na spolupráci s dalšími umělci, jako byl operní pěvec Luciano Pavarrotti, B.B.King, Eric Clapton, Courtney Love, Tina Turner či Sting, dokonce vystupoval i s Back Street Boys či Spice Girls.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bob Birch, basák Eltona Johna, zemřel. Pravděpodobně se zastřelil