Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Blanka Matragi vystavuje v Obecním domě. Nahlédněte do světa arabských princezen

Redakce

Redakce

28. 5. 2012

Nejslavnější česká návrhářka Blanka Matragi vystavuje v Obecním domě. Kdo ještě tuto výstavu nenavštívil, má jedinečnou možnost to napravit. A to až do 7. října.

FOTO: Blanka Matragi haute couture 2012

Haute couture 2012, Zdroj: blanka.com

Výstava snad až nadpozemských šatů je obohacena o autorskou kolekci šperků a porcelánu. Pestrobarevné róby zdobené drahokamy se zde mísí s dokonale propracovanými modely plnými originálních výšivek podtrhujících bez diskuze ženskou siluetu. V případě zájmu je možné si daný model vždy po jednom originálním kusu objednat.

Jelikož se vystavované šaty v průběhu roku neustále mění, může si každý dopřát tento kulturní zážitek vícekrát. Pokud byste si chtěli odnést něco z výstavy, kromě pohádkových šatů si můžete zakoupit jednu z originálních skic, které jsou v omezeném počtu ve volném prodeji.

Přes róby ke sportu

Blanka Matragi nám opět dokázala, že umění přizpůsobit se trhu jí opravdu není cizí, a tak navrhla kolekci sportovního oblečení s názvem Ready to Wear. Tato kolekce je laděna zejména v bíločerných kombinacích, kde jsou využity grafické vzory a geometrické tvary. Modely z této kolekce je možné zhlédnout v butiku, který je situován jen několik metrů od výstavy.

FOTO: Výstava Blanka Matragi v Obecním domě

V Obecním domě jsou k vidění doslova poklady.

Blanka Matragi nesporně patří mezi výjimečné návrhářky a ženy, které se nebály vzít vlastní osud do svých rukou. Dokazála to i ziskem ceny Salvadora Daliho v roce 2002 a dále pak v roce 2003 ziskem titulu Významná česká žena ve světě.

Neméně zajímavé jsou dvě autobiografické knihy, ve kterých popisuje svůj neutuchající entuziasmus a nelehkou cestu z Českomoravské vrchoviny až na světovou úroveň módního odvětví. Čtenář tak může nahlédnout do světa šejků, emírů a magnátů v zemích Perského zálivu, pro jejichž dcery a ženy slavná návrhářka šije.

Čtěte také: Blanka Matragi představila vlastní kolekci diamantů

Profesionálka za každé situace si nás získala nejen svými uměleckými díly, ale zcela určitě i svým bojovným přístupem k životu. Dle názvu své druhé autobiografie Jdu dál opravdu dokazuje, že není třeba dávat si mantinely ve své tvorbě. Budiž nám inspirací její slova „Dokud dýchám, chci jít dál!“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Blanka Matragi vystavuje v Obecním domě. Nahlédněte do světa arabských princezen