Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Blanka Matragi představila vlastní kolekci diamantových šperků

FOTO: Blanka Matragi a její kolekce šperkůMódní návrhářka Blanka Matragi vytvořila autorskou kolekci šperků pro společnost Diamonds International Corporation (D.I.C.) a osobně je představila v pražském D.I.C. showroomu v Široké ulici.

FOTO: Blanka Matragi a její kolekce šperků

Blanka Matragi a její kolekce šperků, Foto: Tomáš Martínek, Zdroj: CONPRO

Vznikly dvě sady – první s názvem „Klávesy“ našla inspiraci v kubismu, zejména v tvorbě Františka Kupky a jeho obrazu Klávesy. Druhá sada šperků s názvem „Octopus“ je celkově hravější a barevnější, na motivy podmořského dna a inspirována vlastní návrhářskou tvorbou.

Známá módní návrhářka Blanka Matragi, která dlouhodobě žije a tvoří v Libanonu a jejími klienty jsou i královské rodiny, tentokrát otiskla svůj rukopis do šperků! „Se spoluprací s D.I.C. jsem souhlasila bez váhání. Věděla jsem, že mají vlastní profesionální brusičské a zlatnické dílny a dokážou šperk vyrobit přesně dle mých představ,“ řekla ke spolupráci Blanka Matragi.

FOTO: Blanka Matragi a její kolekce šperků

Náhrdelník a náušnice ze sady Klávesy

„Obě sady jsou vyrobeny z 18karátového bílého zlata. Pro šperky ‚Klávesy‘ bylo použito zelených turmalínů, černého onyxu, bagetových diamantů a kulatých briliantů. Sada „Octopus“ zase září růžovými turmalíny, safíry a drobnými diamanty,“ přiblížil speciální sady Aleš Bergl, šéfdesignér D.I.C. A rozvíjí se už další spolupráce – barevné varianty k těmto sadám ve světlejších a pastelových odstínech.

Blanka Matragi vytvořila návrhy náhrdelníků, náušnic a prstenů, přísným okem dohlížela i na samotnou realizaci. Drahé kameny byly vybrány v různých částech světa tak, aby přesně odpovídaly jejím představám.

FOTO: Blanka Matragi a její kolekce šperků

Náhrdelník a náušnice z kolekce Octopus

Proces od návrhu po realizaci trval přibližně rok a půl. Originály jsou zatím neprodejné, ale vznikají ve vyhotovení mini – zmenšené návrhy sad „Klávesy“ a „Octopus“, které budou k dostání před Vánocemi. Ceny jednotlivých šperků z mini sady se budou pohybovat od 80 tisíc do 300 tisíc korun.

FOTO: Blanka Matragi a její kolekce šperků

Detail náhrdelníku Octopus a prsten Octopus

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Blanka Matragi představila vlastní kolekci diamantových šperků