Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Black Eyed Peas končí! Údajně jen na chvíli

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

11. 7. 2011

Americká hudební skupina Black Eyed Peas šokovala své fanoušky prohlášením, že na nějakou dobu odloží své nástroje a utiší své hlasy. Konec aktivní činnosti prozatím dostal status krátkodobé přestávky. Doufejme, že se tato pauza nepromění v permanentní a Black Eyed Peas neupadnou v zapomnění.

Historie kapely Black Eyed Peas začíná v roce 1992, kdy se potkal Will.i.am. s Apl.de.apem a našli zalíbení ve stejné hudbě. Začali společně pracovat a stvořili projekt, v němž se kloubil jazz a rap. Hudba v podobě, jakou nám servíruje kapela dnes, začala vznikat ale až o celých šest let později, kdy se připojil také Taboo. Rap a jazz se proměnil na mix hip-hopu a funky. Black Eyed Peas se pomalu vrývali do paměti hudebním fajnšmekrům a dobývali taneční parkety. Opravdový úspěch ale přišel až po roce 2001, kdy se kapela rozšířila o dalšího člena. Tentokrát to však byla žena – Fergie.

Přečtěte si recenzi posledního alba The Beginning

Black Eyed Peas dokázali probudit vášeň pro hip-hop i v zatvrzelých odpůrcích tohoto hudebního žánru. Jejich hudba se dostala pod kůži mnohým hudebním nadšencům. Skupina dala vzniknout takovým hitům, jako jsou Shut Up, Hey Mama nebo Let‘s Get It Started. A i přesto, že jejich písně byly často kritizovány kvůli místy až přihlouple jednoduchým textům, kapela si své místo v hudebním světě vydobyla.

V současnosti má kapela rozjeté turné. Will.i.am se nechal slyšet, že po jeho skončení na nějaký čas skončí také celá skupina. Kromě toho, že členové Black Eyed Peas chtějí dát pauzu své muzice, touží být také chvíli separovaní sami od sebe. Potřebují si od sebe zkrátka odpočinout. Fergie naznačila, že teď potřebuje na nějaký čas vypnout. Naopak Will.i.am nově nabytý čas věnuje svému dalšímu sólovému albu Black Einstein.

Fanoušci se obávají, že vyhlášená přestávka Black Eyed Peas je jen zástěrkou pro skutečný rozpad kapely. Will.i.am však ujišťuje, že tento rozchod je pouze dočasný a že kapela bude v budoucnu opět spolupracovat a tvořit nové věci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Black Eyed Peas končí! Údajně jen na chvíli