Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zapomeňte na to, co od nich znáte. The Black Eyed Peas vydávají The Beginning

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

26. 11. 2010

Will.i.am a spol. právě vydávají zbrusu nové CD s názvem The Beginning. A nejen neznalec této vynikající sestavy se bude hodně divit.

Will.i.am, Fergie, apl.de.ap a Taboo. Že nevíte? A co si to přeložit do hudebštiny a říci The Black Eyed Peas? To už určitě poznáte, ač třeba ani nejste fanouškem skupiny. Teď právě přicházejí s albem, které bych čekal možná za dvacet let.

Futuristické zvuky a tóny, které jsou cizí i Skywalkerům, fantastická souhra a veselá nálada sršící z reproduktorů jako déšť při obrovské bouři. To vše se dá s čistým svědomím říci o albu The Beginning, které se na pultech obchodů v ČR objeví již toto pondělí, 29. listopadu 2010.

„Tahle deska je o odvaze experimentovat, dát nové beaty starým songům a o rozšíření reality,“ řekl s nadšením o nové placce will.i.am. A jeho slova jsou znát od samého začátku.

Výprava do budoucnosti začíná

Dres číslo jedna si oblékla The Time (Dirty Bit), která je remakem veleúspěšné The Time Of My Life, známé především z filmu Hříšný tanec. Při poslechu nebude sedět v rohu ani bejby, ani nikdo jiný, to mi věřte. Skladbu startuje rozjetý keybord spolu s hlasem, jenž připomíná robotické Transformers. Napadala mne spousta hlášek, které by mohly charakterizovat právě hned první song, ale jen těžko se dají publikovat.

The Black Eyed Peas

The Black Eyed Peas, Zdroj: Universal Music

Další skladbou je Light Up The Night, jejíž začátek by se hodil na menší techno párty. Pak ale sklouzne do peasovské klasiky tohoto alba. Trojka sice maličko zpomalila tempo, ale nikterak drasticky, tudíž vám to určitě vadit nebude.

XOXOXO je jakousi tleskací variantou na hudbu. Zelektrizované hlasy zpívající: „Hearts and kisses, X and O“ napoví, že jde o oblíbenou hru s těmito písmenky, kdy Xkem vás The Black Eyed Peas políbí, kroužkem obejmou.

Nadpozemská hudba

Být na párty, kde zazní Don´t Stop The Party, určitě si budu přát, aby nikdy neskončila. Hodně taneční záležitost neudrží vaše údy ani chvíli v klidu. A díky tomu dostanete novou přezdívku. Neposeda.

Při poslechu sci-fi singlu s názvem Do It Like This to nepřehánějte se subwooferem vaší domácí hudební sestavy. Poskakující sklenice na stole mi dala jasný signál. Ale lepší než snížit výkon zesilovače je sklenici odnést do jiné místnosti a užít si Do It Like This dosyta. Jen pozor ve třech minutách této pecky. Neprozradím, nechte se překvapit.

Pomalu se blížíme k závěru přehrávání, kde vás po rozjařené Do It Like This uklidní Just Can´t Get Enough. Will.i.am s Fergie předvedou, že i pomalejší skladba může mít atributy něčeho nadpozemského.

Jestli je The Beginning začátek nové éry The Black Eyed Peas, tak se máme na co těšit. Už minulé CD The E.N.D. vlastní po celém světe více než 11 milionů lidí. Navíc toto album vychází ve čtyřech různých podobách. Kromě klasického CD též v DeLuxe verzi, pro milovníky vinylů také na černé placce a také jako combo verze se dvěma disky.

The Black Eyed Peas – The Beginning

Vydáno: 29. listopadu 2010

Celkový čas: 55:10

Skladby: The Time (Dirty Bit), Light Up The Night, Love You Long Time, XOXOXO, Someday, Whenever, Fashion Beats, Don´t Stop The Party, Do It Like This, The Best One Yet (The Boy), Just Can´t Get Enough, Play It Loud

Vydalo: Universal Music

Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zapomeňte na to, co od nich znáte. The Black Eyed Peas vydávají The Beginning