Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Binární hodinky můžou zamotat hlavu. Tady je návod, jak je číst

Toužíte po nových hodinkách? Chcete něco netradičního, moderního a neokoukaného? Pokud jste na všechny otázky odpověděli ano, tak právě pro vás jsou binarní hodinky.

FOTO: Binární hodinky dámské

Dámské binární hodinky, Zdroj: theone01.cz

Binární hodinky jsou velmi neobvyklé, mají moderní vzhled, různé tvary a zpracování. Pokud vás již nebaví klasické ručičkové hodinky, pak tento vynález, který nemá ručičky a dokonce ani číslice, je tou pravou volbou.

Německo zakázalo chytré hodinky pro děti. „Zničte je,“ vyzývá rodiče

Binární hodinky jsou jedinečné díky LED diodám, které vám pohodlně ukáží čas. Jde o to správně sečíst svítící diody a tím určit, kolik je hodin. Horní řada ukazuje hodiny, spodní minuty. U různých modelů se to ale může lišit.

FOTO: Pánské a unisex binární hodinky

Pánská a unisex varianta

Člověk, který si tyto hodinky pořídí, by se měl umět alespoň trošku orientovat v binární neboli dvojkové soustavě. Někteří se malinko zapotí, jiným to problém dělat nebude.

Jak číst binární čas:

Hodinky čteme po sloupcích zleva, a to shora dolů, či shora nahoru. Záleží na typu hodinek.

Každé světlo znázorňuje konkrétní cifru binární soustavy. Jednička svítí červeně, nula může být bílá nebo například úplně vypnutá.

Jednotlivá světla mají na každé pozici ve sloupci jinou hodnotu. Vždy je tato hodnota nějaká mocnina čísla 2. Nejvyšší světlo představuje zpravidla osmičku.

Současné trendy hodinky známých značek. Udělejte dojem

Když správně rozluštíte, co které světlo znamená, stačí sečíst hodnoty červených světel a čas je na světě.

S binárními hodinkami se určitě nudit nebudete. Nejenže vám ozdobí zápěstí, navíc si procvičíte mozek. Skvělý tip na dárek pro přítele!

Ohodnoťte tento článek:
4,8
Právě čtete

Binární hodinky můžou zamotat hlavu. Tady je návod, jak je číst