Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Benátská noc 2012 začíná. Na jaké hvězdy se letos můžete podívat?

Redakce

Redakce

27. 7. 2012

Festival Benátská noc otevírá dnes v libereckém Vesci své brány. Pojďte se spolu s TOPZINE.cz podívat, jaké hvězdy letos do nového areálu pořadatelé přivezou.

Bryan Adams bude na letošní Benátské noci největší hvězdou Zdroj: pořadatel pražského koncertu

Bryan Adams

Největším letošním lákadlem je tento kanadský zpěvák. Svoji hudební kariéru započal už v 70. letech v méně slavných rockových kapelách, brzy však pochopil, že jako sólovému zpěvákovi se mu bude dařit lépe. Jeho nejslavnější song ani není třeba představovat, je jím ústřední píseň z filmu Robin Hood: Král zbojníků a jmenuje se (Everything I Do) I Do It For You. Na ní a jiné pecky se můžete těšit již v pátek od 21:45.

Daniel Landa

Zpěvák s drsnou vizáží není typickým festivalovým interpretem, a možná právě proto přiláká na festival do Liberce mnoho svých fanoušků. Písně z dob kapely Orlík nezahraje, ale určitě zazpívá své nejznámější písně, jako například Valčík či Chcíply dobrý víly. Poslechnout si tohoto kontroverzního umělce můžete v neděli od 20:30.

Kabát

Naše nejpopulárnější hospodská kapela je na Benátské noci jako doma. Letos zde vystoupí již posedmé, naposledy to bylo v roce 2010. Představovat českým fanouškům tuto skupinu rockerů snad ani není třeba, na svém kontě má už dvanáct alb. Jaké pecky si pro svůj koncert připraví, se můžete podívat v sobotu od 21:45.

Podívejte se také na fotografie nového festivalového areálu

Jaromír Nohavica

Zpěvák, skladatel, písničkář, překladatel – tento ostravský bard je muž mnoha zájmů. Festivaly sice mezi jeho oblíbené zájmy nepatří, spíše se jim vyhýbá, letos ale udělal výjimku, a tak zahraje svým fanouškům na letošní Benátské noci. V pátek ve 20:30 se tak můžeme těšit například na jeho často diskutovaný song Už zase bijou děti či oblíbenou Ladovskou zimu.

Sunrise Avenue

Až z dalekého Finska přijede v rámci svého evropského turné tato čtveřice mladíků. Jejich hudební styl je někde na pomezí tvrdšího a baladického rocku. Určitě si je zajděte v sobotu čtvrt hodiny před půlnocí poslechnout. Tito hoši totiž mají v rukávu schované i jiné trumfy než jen jejich rádiovku Hollywood Hills.

Na oblíbeném festivalu, který se letos přesídlil z Malé Skály do nového areálu blízko Liberce, se můžete těšit na mnoho dalších interpretů. Ke klasickým účinkujícím tak například patří zástupci slovenské scény jako je Peter Nagy či kapela No Name. Festivalovou stálicí je ale i například Walda Gang či Anna K.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Benátská noc 2012 začíná. Na jaké hvězdy se letos můžete podívat?