Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Belgičtí Balthazar, předskokani Editors, přijedou v únoru do Prahy

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

30. 11. 2013

Belgická kapela Balthazar míří do Prahy se svým druhým albem. Indie popová formace, která letos v říjnu vydala druhou desku, přijede v únoru.

Balthazar zná ten, kdo byl letos v říjnu v Praze na koncertě britské kapely Editors, která si belgické kolegy vybrala za předskokany. Svůj první samostatný koncert si Belgičané v Praze odbudou 8. února 2014 od 19 hodin v pražském Lucerna Music Baru.

Na koncertě nejspíše zazní hlavně skladby z aktuální desky Rats, která je druhou studiovou nahrávkou Balthazar. Zpěvák a kytarista Jinte Deprez ji popisuje jako poměrně romantickou. Jeho kolega Maarten Devoldere zase posluchače nabádá: „Udělejte si na ni čas. Je to deska k vašim každodenním radostem i bolestem.”

Z ulice do studia

Jinte a Maarten původně začali spolupracovat jako pouliční muzikanti, debutové album už pod hlavičkou Balthazar jim vyšlo v roce 2010. Na koncertech s nimi vystupují ještě tři kolegové, Patricia Vanneste, Simon Casier a Christophe Claeys.

Inspirací jim prý byla třeba hudba Leonarda Cohena nebo Serge Gainsbourga. Nevtíravé a osobité popové melodie si nyní české publikum bude moci poslechnout naživo.Vstupenky se dají koupit v předprodeji za 200 korun + poplatky nebo za 250 korun na místě před koncertem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Belgičtí Balthazar, předskokani Editors, přijedou v únoru do Prahy