Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bek Ofis ve Futuru příjemně překvapili. Ondřej Ruml byl spíše k smíchu

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

19. 10. 2011

!Recenze!V úterý 18. října čekal fanoušky pop-rockového projektu Honzy Nedvěda, nesoucího název Bek Ofis, velmi bujarý večírek. Futurum doslova praskalo ve švech a přišlo také nečekané překvapení.

Foto: Honza Nedvěd

Jan J. Nedvěd, frontman Bek Ofis, Foto: Marie Kozmová, Topzine.cz

Ačkoli to tak zpočátku nevypadalo, sál pražského klubu Futurum se velice slušně zaplnil. Početnější dámské publikum určitě v tlačenici nikomu nevadilo a když si obě pohlaví zaskotačila hned na první pecku, jíž Bek Ofis zahájili koncert, bylo všem jasné, že ten večer nepůjde o jen tak ledajaké zazpívání si.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz_hudba_praha_bek-ofis_18_10_2011_marie_kozmova/]

Při druhé písničce For The Truth You Must Fight bylo muzikantům už úplně jasné, okolo kterého prstu si své fanoušky na koncertě omotali. Tradičně špatné to ovšem bylo se zvukem. Občasné hučení vystřídalo pískání a když se vše z pohledu diváka uklidnilo, měli pro změnu potíže s odposlechy na pódiu. „My tady máme takovou zvukovou kouli,“ dožadoval se dvakrát nápravy Jan J. Nedvěd, frontman Bek Ofis.

Příšera v podobě Ondřeje Rumla

Když se i koule odkutálela pryč, mohlo se vesele pokračovat dál. I když všímavý jedinec se překvapivě díval na hráče na dechové nástroje, kteří byli dobrých dvacet minut pouze vidět, slyšet bohužel nikoli. Ale i tady přišla náprava a publikum se mohlo už jen dohadovat, co že to mají kluci (a Kristýna Foltýnová) na sobě za podivná trička.

Kdo dal svých pět dohromady, pochopil. Stačilo poskládat jednotlivá písmena, která trika zdobila, a název projektu Bek Ofis byl na světě.

Foto: Fanoušci na koncertě Bek Ofis

Fanoušci byli k nezastavení

Slibovaná návštěva v podobě Ondřeje Rumla donutila některé z přítomných k poklepání si na čelo. Beatbox s pomocí vrstvící mašinky, který snad ani nestojí za to rozebírat, byl výsměchem jinak báječného hudebního večera. Naštěstí ten děs trval jen pár minut a o to příjemnější překvapení nastalo, když se na pódiu objevil Ben Cristovao. Do té doby pečlivě střežen v zákulisí. Ben vystřihl jeden společný song a dále vykukoval zpoza pódia na pokračování spanilé jízdy ofisáků.

Pokud dav při návštěvě Bena bouřil, tak doslova vybuchl při prvních tónech zřejmě nejoblíbenější písně Náhradník, kterou si zazpíval úplně každý, a kapele se to ohromně líbilo. Honza Nedvěd se dostal dotakového var že při křepčení po stage shodil Jakubovi Jakubcovi mikrofon i se stojanem. Kuba si ho ale profesionálně nenápadně postavil na své místo a koncert tato kulturní vložka určitě nenarušila ani v nejmenším.

Přečtěte si také exkluzivní rozhovor s Bek Ofis

Téměř dvouhodinová smršť kvalitní pop-rockové muziky se chýlila ke konci, a tak Bek Ofis vytáhli z rukávu osvědčený triumf v podobě výběru náhodného fanouška s dokonale nacvičenou písničkou. Tuhle rapovinu ovšem neuslyší nikdo, kdo se na Bek Ofis třeba v budoucnu nevypraví. A jde o opravdovou lahůdku, klobouk dolů.

Následovalo několik povinných přídavků, včetně milovaného Náhradníka, a vypukla afterparty, jež roztančila zbytek fanoušků, kteří si tak mohli trsnout se svou oblíbenou bekofisáckou hvězdou.

Bek Ofis

18. října 2011

Futurum, Praha

Délka koncertu: asi 110 minut

+ divácká kulisa

+ Ben Cristovao

+ kontakt publika s pódiem

neuvěřitelně pomalá obsluha šaten

možná až přehnaně vyšperkované pódium

Ondřej Ruml

Hodnocení: 85 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bek Ofis ve Futuru příjemně překvapili. Ondřej Ruml byl spíše k smíchu