Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bažant Pohoda 2014 má dalšího headlinera. Přijedou britpopoví Suede

Adam Vrána

Adam Vrána

2. 12. 2013

Pořadatelé příštího ročníku festivalu Bažant Pohoda dnes potvrdili dalšího z hlavních účinkujících. Jsou jimi britští Suede, první z velkých průkopníku Britpopu, jejichž přičiněním vznikly zkraje devadesátých let skupiny jako Oasis, Blur nebo Pulp.

FOTO: Suede

Suede | Zdroj: Arts Marketing

Nedlouho po zrození zmíněných kapel se však pětice v čele se zpěvákem Brettem Andersonem pokoušela od žánru odčlenit pokusy o svéráznější zvuk. Ten s příchodem alb Dog Man Star, Coming Up a Head Music dokázali patřičně ocenit stále přibývající příznivci kapely i odborná kritika.

„Suede jsou ideální festivalová skupina. Legenda, která spoluvytvářela soundtrack devadesátých let a jež se dokázala vrátit s kvalitním albem,“ míní ředitel festivalu Michal Kaščák. Naráží tak na rozpad Suede v roce 2003 po vydání desky A New Morning a jejich opětovný návrat na pódia v roce 2010, následovaný vydáním šesté studiovky s názvem Bloodsports.

Prodáno je téměř osm tisíc permanentek

Právě v rámci turné k aktuální desce měla Česká republika možnost vůbec poprvé kapelu přivítat 16. listopadu ve Velkém sálu pražské Lucerny. Vojtěch Tkáč v recenzi z koncertu zmínil nejen skutečnost, že se Suede novým albem podařilo úspěšně navázat na ta předchozí, vyzdvihoval zejména Andersonovu lidskost, nonšalanci a s ní kontrastující rock´n´rollovou syrovost.

Festival se uskuteční ve dnech od 10. do 12. července 2014. Jeho organizátoři mimo účinkování Suede potvrdili začátkem listopadu i příjezd kontroverzní americké zpěvačky a rapperky Azealie Banks.

Vstupenky, kterých se už nyní prodalo na osm tisíc, je možné pořizovat v ceně od 2.400 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bažant Pohoda 2014 má dalšího headlinera. Přijedou britpopoví Suede