Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bažant Pohoda 2014 přiveze napřesrok drsňačku Azealiu Banks

Redakce

Redakce

9. 11. 2013

Organizátorům největšího slovenského multikulturního festivalu Bažant Pohoda se podařilo pro nadcházející ročník ulovit první zahraniční hvězdu. Návštěvníci budou mít možnost zhlédnout vystoupení mladé, nadějné raperky Azealie Banks.

FOTO: Azealia Banks

Azealia Banks. | Zdroj: facebook.com

„Azealia Banks je kontroverzní, výrazně současná, její potvrzení určitě vytvoří prostor pro vášnivé diskuse. Jsme rádi, že po M.I.A. se u nás objeví další provokující umělkyně, která má ve světě silné postavení,“ uvedl ředitel festivalu Michal Kaščák.

Ačkoli na svém kontě dvaadvacetiletá rodačka z New Yorku nemá mnoho studiových nahrávek, je mnohými renomovanými médii považována za jednu z nejnadějnějších představitelek současné hip-hopové scény.

Pozornost na sebe strhla díky singlu 212, který úspěšně bodoval ve světových hitparádách. V dubnu loňského roku vydala kritikou příznivě přijaté EP 1991, přičemž v roce příštím by mělo vyjít její dlouho očekávané debutové album Broke With Expensive Taste.

Jak už bývá u raperů téměř zvykem, patří i Azealia mezi svérázné umělce a pro ostřejší slovo nejde daleko. Své by o tom mohl vyprávět producent Richard Russell, jenž měl s raperkou v minulosti připravovat debutové album, ale vzhledem k nepřekonatelným neshodám musela být jejich vzájemná spolupráce ukončena.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bažant Pohoda 2014 přiveze napřesrok drsňačku Azealiu Banks