Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Baskytarista Wohnoutu si nechal zavést hadici do konečníku. Kvůli kampani

Redakce

Redakce

17. 9. 2012

Baskytarista skupiny Wohnout, Jirka Zemánek, se nechal dobrovolně kolonoskopicky vyšetřit za přítomnosti kamery. Podpořil tím kampaň proti rakovině tlustého střeva.

FOTO: Jirka Zemánek, Wohnout

Jirka Zemánek z kapely Wohnout Zdroj: wohnout.cz, Foto: Aleš Jindra

Kampaň Nebuď střevo upozorňuje na fakt, že Česká republika je první na světě ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku. Každý rok je u nás tato choroba odhalena u více jak 8.500 lidí. Baskytarista Jirka Zemánek z kapely Wohnout se rozhodl kampaň podpořit tak, že sám zašel na kolonoskopické vyšetření. Ze zákroku byl pořízen následující záznam.

Při kolonoskopickém vyšetření zavádí lékař speciální hadičku do konečníku a kontroluje vnitřní stěny střeva. Vyšetření předcházejí striktní přípravy. Pacient by měl týden držet dietu, den před zákrokem si dát jen lehkou snídani a nepít mléko, džus a kávu s logrem. Po tom všem následuje projímací roztok. Napít se je možné naposled 4 hodiny před zákrokem.

Čtěte také o zpěvačce s mrtvou kočkou

Jirka Zemánek, který se vyšetření očividně obával, sám po zákroku řekl: „Zas taková tragédie to nebyla. Viděl jsem si do střeva a ještě mám jeden zásadní poznatek, že jsem dostal takovou dávku léků, po kterých lidi spěj, ale na mě to absolutně nefungovalo. Neudělalo to se mnou vůbec nic.“

Wohnout – Gastrosexuál

[youtube-height=25]rUES09omMh4[/youtube]

Kromě péče o své zdraví se kapela Wohnout aktuálně věnuje propagaci alba Našim klientům. Jejich nejnovějším počinem je exkluzivní cimbálová verze songu Gastrosexuál.

Kampaň Nebuď střevo vznikla v rámci projektu Vy a my. Jde o výsledek spolupráce Sdružení stomiků – České ILCO, občanského sdružení Onkomaják a společnosti Roche. Společně se snaží zvýšit obecné povědomí o této nemoci a upozorňují na důležitost prevence.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Baskytarista Wohnoutu si nechal zavést hadici do konečníku. Kvůli kampani