Menu
TOPZINE.cz
Hudba

B. B. King a John Mayall zahrají na společném koncertu v Praze

Adriana Semlová

Adriana Semlová

11. 7. 2011

Kongresové centrum se v úterý večer stane mekkou pro všechny bluesové nadšence. Během koncertu se zde totiž na jednom pódiu představí rovnou dva bluesmani světového formátu. John Mayall přesunul svůj pražský koncert, který plánoval už na červen, a nyní vystoupí společně s B. B. Kingem. 

FOTO: John Mayall

John Mayall, Zdroj: archiv

Kytarista a zpěvák B.B. King je jedním z hudebníků, kteří přiblížili blues širší veřejnosti v Americe i za oceánem. Nahrál nespočet alb se skladbami, jichž je sám autorem, a ročně odehraje ve svých osmdesáti pěti letech neuvěřitelných 250 koncertů. Mladší generaci se přiblížil díky hitu When Love Comes To Town, který nazpíval společně s irskými U2.

Poslední vstupenky koupíte online od 1590 korun

Jako speciální host úterního koncertu bude Angličan John Mayall, kytarista, zpěvák a hráč na foukací harmoniku. John se řadí k muzikantům (mezi něž patří i Eric Clapton), kteří na konci šedesátých let dosáhli díky blues velkého úspěchu. Za svou hudební kariéru hrál John například s T-Bone Walkerem, Billy Gibbonsem nebo Gary Moorem. Během koncertu nebude chybět ani Johnova dlouholetá kapela The Bluesbreakers.

John Mayall s B. B. Kingem vystoupí 12. července od půl osmé v pražském Kongresovém centru. Zajímavý dvojkoncert přiláká mnoho fanoušků. Nyní je k mání pouze několik vstupenek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

B. B. King a John Mayall zahrají na společném koncertu v Praze