Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Avatar vede i v nominacích na Empire Awards

Veronika Jílková

Veronika Jílková

28. 2. 2010

AvatarJames Cameron musí bojovat proti jeho bývalé manželce Kathryn Bigelowové v kategorii Nejlepší režisér. Zatímco Robert Pattinson soutěží se Samem Worthingtonem. Co od tohoto ocenění můžeme letos čekat? Můžeme se těšit na hodně napínavou filmovou událost!

Avatar - největší kasovní trhák všech dob Zdroj: distributor filmu

Avatar - největší kasovní trhák všech dob Zdroj: distributor filmu

Nejvýdělečnější film historie Avatar (recenze), režírovaný Jamesem Cameronem (Titanic, Vetřelec), má snad největší šanci na umístění při předávacím ceremoniálu letošních cen Empire Awards. Ovšem pozadu nezůstává ani drama Smrt čeká všude (recenze), které natočila Cameronova bývalá manželka Kathryn Bigelowová.

Hvězdy filmu Avatar – Sam Worthington a Zoe Saldana se v kategorii Nejlepší herec/herečka utkají s Michaelem Cainem (Harry Brown), Christopherem Waltzem (Hanební pancharti), Robertem Pattinsonem (Twilight Saga: Nový měsíc), Robertem Downeyem Jr.  (Sherlock Holmes), Annou-Marií Duff Mariě Duff (Nowhere Boy), Carey Mulliganovou (An Education), Emílií Blunt (Královna Victorie) a Melanií Laurent (Hanební pancharti).

Cameron se tedy v jedné kategorii utká se svou bývalou manželkou, dále s Neile Blomkampem (District 9), J.J. Abramsem (Star Trek) a Quentinem Tarantinem (Hanební pancharti). Tyto filmy se pak utkají v kategorii Nejlepší film roku.

Slavnostní ceremoniál se bude konat 28. března v Londýně.

Ještě předtím nás ovšem čekají ceny BAFTA a 7. března udílení Oscarů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Avatar vede i v nominacích na Empire Awards