Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Asterixe bude hrát jiný herec. S Obelixem vyrazí na výpravu do Británie

Již brzy se budeme moci v kině znovu setkat s obyvateli jedné galské vesničky, která v roce 50 př. Kristem jako jediná odolává římským nájezdníkům. Ve čtvrté hrané adaptaci slavného komiksu se opět vrátí tradiční Gérard Depardieu v roli Obelixe.

FOTO: Asterix a Obelix

Gérard Depardieu jako Obelix a Edouard Baer jako „nový“ Asterix, Zdroj: distributor filmu

Obelixův parťák Asterix však bude mít již třetího filmového představitele. Christian Clavier, jehož návrat si přála většina fanoušků, se stále nechce role ujmout, a tak Clovise CornillacaAsterixe a Olympijských her střídá Edouard Baer (Tygrova brigáda). Baer se v sérii objevil již v dílu Asterix a Obelix: Mise Kleopatra v roli Otise.

Mění se i celý tvůrčí tým, protože dědička autorských práv a dcera jednoho z autorů komiksu Anne Goscinny byla s předchozím dílem nespokojená. Režijní taktovka byla svěřena Laurentu Tirardovi, který má za sebou již jednu zkušenost s dílem Reného Goscinnyho. V roce 2009 zdařile adaptoval jeho Mikulášovy patálie, a byl tedy logickou volbou.

Děj filmu s předběžným názvem Asterix a Obelix: Ve službách jejího veličenstva skloubí dohromady dva z nejoblíbenějších příběhů galských hrdinů, které se na plátně už objevily v animované podobě: Asterix v Británii a Asterix a Vikingové (původní komiks se jmenuje Asterix a Normani).

Římané v něm budou mít na dosah dobytí britských ostrovů, ovšem anglická královna (v podání legendární Catherine Deneuve) vyšle posla hledat pomoc do nám známé galské vesnice. Asterix, Obelix a náčelníkův synovec Goudurix (Guillaume Gallienne) se tedy vydají do Británie, aby dovezli soudek kouzelného lektvaru. Goudrixe však cestou unesou Normané, kteří přislíbili Caesarovi pomoc s válkou proti Britům.

Kromě výše uvedených jmen se ve vedlejších rolích objeví opravdová plejáda současných francouzských herců. V roli jednoho z Normanů uvidíme Danyho Boona (autora hitu Bienvenue chez les Ch’tis), jako kapitán pirátů se představí komediální veterán a hvězda snímku Slavíci v kleci Gérard Jugnot.

Julius Caesar tentokrát bude mít obličej herce Fabrice Luchiniho, kterého u nás známe z historických snímků Hrbáč a Rošťák Beaumarchais. Dále uvidíme Valérii Lemercier (Návštěvníci), představitele televizního Komisaře Montalbana Lucu Zingarettiho a hereckou legendu Jeana Rocheforta (Angelika, markýza andělů).

Natáčení nové části už je v plném proudu a v kinech ji patrně uvidíme příští rok. Aby toho nebylo málo, tak na rok 2014 je naplánovaná premiéra filmu Asterix: Sídliště bohů, který bude prvním Asterixovým 3D animovaným dobrodružstvím.

Asterix a Obelix: Ve službách jejího veličenstva (Astérix et Obélix: God Save Britannia)

Dobrodružný / Komedie
Francie / Španělsko / Itálie / Maďarsko, 2012

Režie: Laurent Tirard
Hrají: Gérard Depardieu, Edouard Baer, Fabrice Luchini, Catherine Deneuve, Dany Boon, Götz Otto, Gérard Jugnot, Filippo Timi, Jean Rochefort, Dolores Chaplin, Jonathan Zaccaï, Valérie Lemercier, Luca Zingaretti, François Damiens, Bouli Lanners, Jacques Herlin, Guillaume Gallienne, Neri Marcorè, Vincent Lacoste, Jean-Christophe Bouvet, André Wilms

Premiéra: rok 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Asterixe bude hrát jiný herec. S Obelixem vyrazí na výpravu do Británie