Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Aréna na DVD: I mistr Samuel L. Jackson se ve své roli někdy utne

Jan Novotný

Jan Novotný

28. 2. 2012

FOTO: Film ArénaBrutální nakládačka, kterou si za žádnou cenu nemůžete nechat ujít, a rovněž jeden z nejlepších akčních filmů roku – píše se na obalu filmu. Škoda, že ani jedno z toho není pravda.

FOTO: Film Aréna

Černá a bílá. Má v tom být symbolika? Zdroj: distributor filmu

Film

Jak vydělat miliony na touze lidí vidět krev? Protřelý sadistický obchodník (Samuel L. Jackson) to dokázal. Na internetu totiž vybudoval stránku, která živě přenáší novodobé gladiátorské zápasy na život a na smrt.

Zatímco film Aréna je prvním režijním počinem Jonaha Loopa, vizuálním efektům se věnuje již delší dobu. Mezi nejznámější filmy patří Liga výjimečných nebo Kurýr 2.

U arénovek je prostě tak nějak dáno, že scénář není nic extra. Důkazem je snímek Aréna (jak originální), kde je hranice nesmyslů a chyb na tak vysoké úrovni, že vás film již při úvodních titulcích nakrkne. K filmu by se daly částečně přirovnat jak Americký samuraj z devadesátých let, tak třeba Rallye smrti s Jasonem Stathamem.

Zřejmě i proto tvůrci vsadili na jiné jistoty, které by film vyzdvihly z průměru. Když už ne speciální efekty, tak aspoň slavná osobnost. Tady dali na Samuela L. Jacksona, který filmu, ehm, vlastně vůbec nepomohl. Člověk se může po zhlédnutí ptát sám sebe, jestli to Jackson myslel opravdu vážně. Hrát zabijáckého bosse, který má po ruce dvě bezejmenné pomocnice a sám si tak neutře ani zadek, je opravdu na pováženou.

Samuel L. Jackosn se objeví i v The Avengers. Podívejte se na nový spot z tohoto netrpělivě očekávaného snímku!

I Kellan Lutz v hlavní roli je více než trapnou záležitostí. Kromě toho, že je mu přiřazeno jméno Smrtonosič (jak vážné) a celou dobu se snaží tvářit drsně, se taky i bije. Docela logická věc, když se film Aréna přímo jmenuje. Jenže choreografie rvaček je tak děsná, že vás právě to hlavní, na čem film stojí, nebude prostě bavit. Je skoro k neuvěření, že i ten zpomalovací matrixácký efekt může být v bitce nudný. Je to pořád a pořád dokola.

FOTO: Film Aréna

Ještě vytáhnu pár hřebíků...

Jediná postava, u které budete svědky alespoň nějakého mentálního rozvoje osobnosti, je tak paradoxně ve vedlejší roli – záporná pomocnice bosse, jediná možná naděje na Lordovo vysvobození. Jenže stačí chvíle a napadne vás, že i tyhle jatka mohou jednou skončit romanticky.

Opravdu slabý scénář, žádné herecké výkony, nevýrazný hudební doprovod a přespříliš krve. Vlastně je docela zvláštní, že je film vhodný už od 12 let, když je v každém souboji setnuta hlava opravdu nechutným způsobem. Jediný světlý bod tohoto filmu je tedy pouze pro muže. Herečka Vanessa Branch, coby pravá ruka bosse, se ve filmu projde několikrát nahá.  A vlastně není sama.

DVD

Až na vysoký počet titulků není na disku kromě filmů a výběrů jednotlivých scén vůbec nic. Při výběru zvuku je rozhodně lepší dát na originální znění. Česká varianta je totiž u hlavního hrdiny opravdu hrozivá a sraží herecký výkon ještě více.

Aréna (Arena)

Akční / Thriller
USA, 2011, 94 min

Režie: Jonah Loop
Hrají: Nina Dobrev, Samuel L. Jackson, Kellan Lutz, Daniel Dae Kim, James Remar, Derek Mears, Johnny Messner, Vanessa Branch, Lauren Shiohama, Marcelle Baer, Thomas C. Daniel

Zvuk: český, anglický, polský, ruský (DD 5.1)
Titulky: české, slovenské, anglické, polské, arabské, řecké, hebrejské, hindské, islandské, portugalské, turecké, ukrajinské
Bonusy:

Hodnocení filmu: 1*
Hodnocení DVD: 1*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Aréna na DVD: I mistr Samuel L. Jackson se ve své roli někdy utne