Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Apocalyptica v Sychrově symbolicky zahájí letní prázdniny 2011

Martin Palounek

Martin Palounek

10. 6. 2011

Foto: ApocalypticaV pátek 1.července odehraje finská Apocalyptica koncert v prostorách zámeckého parku na Sychrově. Jedná se o její již pořadí třetí letošní koncert v Čechách, tentokráte ovšem přímo v srdci českého ráje.

FOTO: Apocalyptica

Apocalyptica, Zdroj: apocalyptica.com

Dalo by se říci, že Apocalyptica letos zkouší, kde všude může během jednoho roku hrát. Kapela si vyzkoušela, kromě standardní show v hale TJ Lokomotiva v Plzni i prostory divadla, konkrétně pražskou Archu. Po těchto dvou únorových vystoupeních přibyl téměř okamžitě ještě jeden termín, koncert hned zkraje prázdnin, a to přímo s mohutnými zdmi zámku Sychrov v pozadí.

Přečtěte si reportáž z únorového koncertu v pražském divadle Archa

V posledních letech se, především díky jeho unikátní atmosféře, ze zámku Sychrov stalo velmi oblíbené místo pro nevšední kulturní zážitky. Že jsou tyto show jedinečné, můžou potvrdit například Sinead O’Connor nebo Blackmore’s Night.

Na programu budou v první řadě věci z posledního alba 7th symphony, které vyšlo v srpnu loňského roku. Setlist bude ovšem samozřejmě doplněn i osvědčenými, dnes již povětšinou legendárními, peckami. Violoncella jsou v prostředí novogotické stavby velmi příhodné. Bude se jednat o naprosto ojedinělou show, která se v našich podmínkách hned tak nevidí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Apocalyptica v Sychrově symbolicky zahájí letní prázdniny 2011