Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Alexis Mabille nabarvil modelkám obličej. Dílo dokonal klobouky

Petra Červená

Petra Červená

21. 2. 2012

Vytvořit barevnou kompozici tak, aby se jednotlivé kusy netříštily jako o ledovec, je někdy věda. Alexis Mabille jarní kolekci haute couture pojal právě jako vědu o barvách.

FOTO: Kolekce jaro/léto 2012 Alexis Mabille

Začátek jara, první zelená tráva a blankytné nebe k tomu. Zdroj: style.com

Nebojte se vpustit do svých šatníků barvy. Černá a bílá je klasika, kterou se sice nedá nic zkazit, ale ani okouzlit. Letní zahrady jsou poseté barvami a s nimi jde i na šatech doslova čarovat. A to si uvědomuje i francouzský návrhář Alexis Mabille.

Záliba v unisex

Alexis se narodil 1. ledna 1978 v Lyonu. Proslavil se haute couture kolekcemi, které se nesly ve stylu unisex.

Svou první vlastní kolekci představil na jaře 2006. Spolupracoval s Hedi Slimanem u Diora, kde navrhoval kolekce šperků pro muže. Na stáži byl v módních domech Ungaro či Nina Ricci.

FOTO: Kolekce jaro/léto 2012 Alexis Mabille

Hořčičná semínka pohozená u něžné lilie

Snadno rozpoznatelným se návrhář stal nejen pro jasně čitelnou tvorbu jak řady ready-to-wear, tak haute couture, ale i pro jeho zálibu v nošení motýlků. Za relativně krátkou dobu se Alexisovi podařilo, aby jeho jméno dobře rezonovalo v přesyceném módním průmyslu. Zda se na špici udrží, ukáže teprve čas.

Haute couture s vtipem

Na lednovém týdnu módy v Paříži předvedl kolekci haute couture, která byla jako návštěva květinářství. Modelky měly namalovaný obličej ve stejném odstínu jako obrovský květ připevněný na hlavě.

Prvotní inspirací nebyly pro Alexise květiny, ale fotografie modelky Lisy Fonssagrives na pláži, jejíž tvář zaplavila růžová barva díky odlesku ze slunečníku.

FOTO: Kolekce jaro/léto 2012 Alexis Mabille

Omamná vůně fialky s vodním leknínem

Venku už je cítit první závan jara a než se zahrady zazelenají a začnou kvést narcisy, je dobré nasbírat inspiraci pro jarní šatník. Alexis představil nejroztodivnější druhy květin v podobě hedvábných či saténových modelů. Jasně červená přecházela do fialové, zelené, oranžové až k bledě modré.

Podívejte se na jarní kolekci Louis Vuitton

V kolekci nesměla chybět královna květin, rudá růže. Poupě v nadživotní velikosti upozadilo model pouzdrových šatů s krajkou na bocích zvýrazňujících ženské křivky. Zato modré květině se nepodařilo upřít prim dlouhým lesklým šatům s motýlkem u krku.

FOTO: Kolekce jaro/léto 2012 Alexis Mabille

Nesmrtelná teta na sebe bere mnoho podob.

Fialku Alexis znázornil jako něžnou křehkou květinu s volánkem vlajícím uprostřed předního dílu. Limetkové šaty s krajkou a výšivkou byly doslova šťavnaté, nepatrně jim však ubíral na kouzlu výraz modelky, který díky zelenému obličeji nepůsobil příliš svěže.

Jemné světlé odstíny si návrhář vybral pro modely princeznovského typu, rozevláté a křehké, ale hlavně vsadil na květinový efekt. Ženy milují květiny a módu. Alexis oboje propojil a vznikla nezaměnitelná kolekce s vášní i jemností, s čistotou pučících poupat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Alexis Mabille nabarvil modelkám obličej. Dílo dokonal klobouky