Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Akvárium, které padá ze stolu. Zajistěte svým rybičkám adrenalin

Kamila Nováková

Kamila Nováková

12. 3. 2012

FOTO: Psalt Design - Bubble TankNové designové akvárium upoutá pozornost, i když v něm není ani jedna ryba. Jak je to možné? Vyvolává dojem, že co nevidět spadne. Podívejte se na neotřelý nápad britských designérů.

FOTO: Psalt Design - Bubble Tank

Spadne, nebo ne? Otázka, jež se při pohledu na akvárium nabízí. Zdroj: psaltdesign.co.uk

V poslední době se s neobvyklými akvárii takříkajíc roztrhl pytel. Není to tak dávno, co jsme uveřejnili článek o vodních nádržích, které si lze pověsit na stěnu místo obrazu, a představujeme vám jeden další nevšední kousek. Designové studio Psalt Design přišlo s vtipnou modifikací klasické kulaté nádrže. Ta dokazuje, že tekoucí už nemusí být jen hodiny na Dalího obraze Stálost paměti.

Čtěte také: Designová akvária dobývají interiéry. Pověste si místo obrazů rybičky

Bubble Tank, neboli v překladu bublinová nádrž, působí jako by přetékal z hrany stolu. Může evokovat dojem padajícího igelitového sáčku s vodou a rybkou, kterou jste si zrovna přinesli z akvaristiky. O tom, že by autory inspirovala podobná příhoda, však není nic známo.

Britské studio Psalt Design sídlící v Sheffieldu založili pánové Tom McKeown, Richard Bell a David Powell po ukončení studia Nábytku a produktového designu na Sheffield Hallam University.

FOTO: Psalt Design - Bubble Tank

Díky ruční výrobě je každý kus originál.

Cílem bylo vytvořit designový kousek, který zaručeně zaujme. Toto akvárium ve vaší domácnosti má vzbudit pozornost hostů, aniž by na této skutečnosti mělo sebemenší podíl to, co se nachází uvnitř. Designéři tak chtěli převrátit vnímání lidí. Středem zájmu tu nemají být paví očka ani skaláry, ale nádrž sama o sobě.

Jedinečnost za jedinečnou cenu?

Balancující akvárium je vyrobeno z prvotřídního skla. Každý kus skláři ručně vyfukují, a tak je každý Bubble Tank jedinečný. To je důvodem, proč při nákupu budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Cena činí 295 liber, v přepočtu skoro 8.800 korun.

Psalt Design říká, že mu nešlo o levnou masovou výrobu a zboží se produkuje v malých dávkách. Nad nemalým obnosem se tudíž nelze pozastavovat. Poptávce však částka nečiní velkou překážkou a designové studio před objednáním upozorňuje na krátký čekací list.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Akvárium, které padá ze stolu. Zajistěte svým rybičkám adrenalin