Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Designová akvária dobývají interiéry. Pověste si místo obrazu rybičky

Redakce

Redakce

17. 2. 2012

OBR: Závěsné akvárium NatureWallExistuje řada dekorací, kterými si můžete ozdobit své stěny. Pokud patříte mezi obdivovatele života pod vodní hladinou, jistě vás zaujme nová forma akvária, jehož obliba na českém trhu roste. Závěsné akvárium doslova oživí jakoukoliv stěnu.

OBR: Závěsné akvárium NatureWall

Na stěnách nemusí viset jen obrazy. Zdroj: Akvaria-na-miru.cz

S myšlenkou vytvořit designové akvárium, které by vyhovovalo dnešní turbulentní době, přišla česká firma Revolutionary Aquarium System. Ne každý je „rozeným akvaristou“, přesto řada z nás obdivuje půvab a eleganci, kterou skrývá podvodní svět. Pokud vás od pořízení akvária odrazovalo jeho pravidelné čištění, či krmení rybiček, máme pro vás řešení. Pořiďte si téměř bezúdržbové akvárium NatureWall.

První verze akvária se shledala s úspěchem na výstavě Pragointerier v roce 2009. Tvůrci i nadále rozvíjeli původní koncept, až v roce 2011 představili designové akvárium ve vylepšené verzi nazvané NatureWall, jehož standardní rozměry jsou 150x 65×17 cm.

Jeho nespornou výhodou oproti klasickým akváriím jsou malé požadavky na prostor a minimální nároky na údržbu. Milovníci krásy a přírody jistě docení minimalistické zpracování, které dává vyniknout právě životu uvnitř akvária. NatureWall je vhodnou dekorací do moderních interiérů, ve kterých se může uplatnit jako solitér. Využití jistě nalezne v různých reprezentativních prostorách, kancelářích, ale samozřejmě i v domech a bytech.

Zarámovaný přírodní ekosystém

Akvárium funguje jako uzavřený ekosystém. O čistotu vody se stará dvoukomorová filtrační jednotka ukrytá v rámu, růstu řas v akváriu zabraňuje i speciální japonský substrát. Osvětlení simuluje koloběh dne a noci a automaty se starají dokonce i o krmení. Veškerá údržba tedy spočívá v doplnění dávkovače krmiva jednou za 14 dní a pravidelné měsíční údržbě, kterou provádí firma.

Malou nevýhodou akvária je pouze fakt, že není uzpůsobeno k chovu mořských živočichů. U mořského akvária obecně platí, že čím je menší, tím je údržba náročnější. Vzhledem k velikosti je tedy NatureWall navrženo pouze jako sladkovodní nádrž.

OBR: Realizace akvária NatureWall v interiéru

Leštěný rám skvěle ladí s moderním interiérem. Zdroj: Akvaria-na-miru.cz

Jedná se o luxusní záležitost, která vás vyjde na desítky tisíc korun. Leštěný rám se vyrábí v černé nebo bílé, případně se zákazník může dohodnout s prodejcem i na jiné barvě.

Samotná montáž trvá přibližně 5 hodin. Ten správný relax si ovšem vychutnáte až po 3-4 týdnech od montáže, protože až po této době je možné osadit akvárium rybičkami.

Pokud vás designová akvária NatureWall okouzlila a rádi byste se o nich dozvěděli víc, navštivte Výstaviště v pražských Holešovicích, kde budou k vidění na výstavě Pragointerier až do neděle.

PRAGOINTERIER

Výstaviště Praha – Holešovice

16. – 19.2. 2012

Pátek a sobota: 10 – 18 hod, neděle: 10 – 16 hod

Vstupné: 100 Kč, rodinné 200 Kč, zlevněné 50 Kč

Stánek PK22

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Designová akvária dobývají interiéry. Pověste si místo obrazu rybičky