Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Adele nejspíš nahrává titulní song k novému filmu o Jamesi Bondovi

Redakce

Redakce

20. 9. 2012

Adele se tento měsíc objevila ve slavných londýnských studiích Abbey Road, kde vzniká soundtrack k nové bondovce. Zdá se pravděpodobné, že anglická hvězda nazpívá titulní song k filmu.

Adele nazpívá titulní song k nové bondovce Skyfall. Zdroj: adele.tv

Adele, anglická zpěvačka, jejíž poslední studiové album 21 dobývá svět, loni v talkshow Jonathana Rosse naznačila, že by se možná mohla podílet na hudbě k příštímu filmu o agentovi 007.

Vzápětí vše zamluvila, od té doby se však spekuluje, že song k novému Bondovi by mohla nazpívat právě ona. Ke konci roku má navíc vydat nový singl, což by do teorie o bondovce také zapadalo. Oficiální zdroje však k záležitosti mlčí.

Čtěte také o zpovědi Lany Del Rey

Minulý týden Adele znovu rozvířila dohady, když zavítala do studií Abbey Road, kde soundtrack vzniká. Má ho na starosti skladatel Thomas Newman, který sklidil úspěch za hudební doprovod k filmům WALL-E, Hledá se Nemo či Americká krása.

Adele – Rolling in the Deep

[youtube-height=25]rYEDA3JcQqw[/youtube]

Nový snímek s názvem Skyfall vznikl pod vedením režiséra Sama Mendese. Bude i připomínkou letošního padesátého výročí od vzniku prvního filmu o šarmantním tajném agentovi. Tím byl Dr. No z roku 1962, kde poprvé zazářil skotský švihák Sean Connery.

Pod hudbu k filmům o Bondovi se za půlstoletí podepsala spousta významných jmen. Některé z písní jsou spojovány s celou sérií obecně. Mezi ně patří Goldfinger nazpívaná Shirley Basseyovou, Golden Eye od Tiny Turnerové,  For Your Eyes Only provedená Sheenou Eastonovou či singl Live and Let Die od Paula McCartneyho, který byl prvním rockovým bondovským songem.

Dvacátá třetí filmová bondovka Skyfall bude mít premiéru ve Velké Británii 26. října 2012. Bonda potřetí ztvární Daniel Craig. Zápornou roli si zahraje Javier Bardem, kterého jste mohli vidět ve snímku Než se setmí. Patří mezi první španělské herce nominované na Oscara a Zlatý Globus za nejlepšího herce.

Čerstvě zasnoubená Adele nyní pracuje na novém materiálu a při psaní songů se inspiruje svým těhotenstvím. Na budoucí album si však podle jejích slov fanoušci počkají ještě dobré dva roky. Zpěvačka má totiž v plánu hudební pauzu spojenou s mateřstvím. Na příjemnou ženskou roli i na odpočinek se prý velmi těší.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Adele nejspíš nahrává titulní song k novému filmu o Jamesi Bondovi