Menu
TOPZINE.cz
Hudba

9 důvodů Dana Bárty, proč zajít na projekt Departure a poznat Lanugo

Martin Peška

Martin Peška

10. 1. 2012

!Exkluzivně!Dan Bárta & Illustratosphere ve středu 18. ledna vystoupí v pražském klubu Roxy, kam si pozvou také pop-jazzovou skupinu Lanugo a VJe Romana Týce z umělecké skupiny Ztohoven. Přečtěte si 9 důvodů Dana Bárty, proč si tuto akci rozhodně nemáte nechat ujít.

FOTO: Dan Bárta

„Tenhle chlapík proslul svými angažovanými projekty, myslím však, že je vhodné naznačit, že není jen provokatérem. A navíc je to náš kámoš,“ říká o Romanu Týcovi Dan Bárta Foto: Kateřina Mikešová, TOPZINE.cz

Bárta s Lanugo zde zahájí koncertní projekt Departure, který má představit mladé talentované umělce a kapely po boku slavnějších kolegů. Výběr neokoukaných projektů sestavují sami známí muzikanti a další osobnosti českého showbyznysu.

Informace ke koncertu:
Vystoupí: Dan Bárta & Illustratosphere, Lanugo, VJ Roman Týc
Datum: středa 18. ledna, začátek koncertu od 19:00 hodin
Místo: Roxy (Dlouhá 33, Praha 1)
Vstupenky: v předprodeji online za 310 korun

Exkluzivně pro čtenáře TOPZINE.cz Dan Bárta sepsal 9 důvodů, proč si nenechat středeční vystoupení v Roxy ujít:

  1. Budete u zrodu něčeho nového a zajímavého.
  2. Rozšíříte si své hudební obzory.
  3. Podpoříte zajímavý hudební projekt a tím pádem i doporučovanou kapelu jako takovou. A kdoví, možná tak pomůžete nastartovat slibně načatou kariéru Lanugo.
  4. Společně s námi dokážete, že vnášet méně známá jména do širšího povědomí veřejnosti má smysl a stojí to zato.
  5. Uvidíte VJské umění Romana Týce z kontroverzní umělecké skupiny Ztohoven, který se nedávno představil právě se mnou a Illustratosphere na Nové scéně Národního divadla.
  6. Dozvíte se přímo ode mne, proč právě kapela Lanugo a VJ Roman Týc stojí za to, aby se jim věnovala větší pozornost.
  7. Za sympatickou cenu si budete moci užít výjimečný večer v rytmu jazzu s dvojnásobnou porcí skvělé muziky a s nezaměnitelnou atmosférou.
  8. Bude to vůbec první koncert Dana Bárty & Illustratosphere v novém roce.
  9. Departure je jedna z akcí, kterými Roxy startuje oslavy svého 20. výročí. Buďte u toho, když se píše historie. (smích)

„Tím, že Departure není pojat jako konfrontace, jeví se mi jako smysluplný projekt. Sám jsem podobný výtah zažil kdysi dávno, když si nás ještě s Alicí vzala s sebou na šňůru skupina Lucie, a svůj smysl to mělo. Jeden koncert sice není šňůra, ale my se polepšíme. Možná…,“ dodává k projektu Dan Bárta.

A kdo že jsou Lanugo?

„Lanugo je název, který znám ze školy, a věděla jsem, že označuje chmýří plodu v matčině lůně. Lanugo pak mizí, ale některé děti se s ním i narodí. Byla to pro mne určitá metafora k tomu, jakou hudbu jsem chtěla dělat. Čistou a pravdivou bez nánosů a manýr,“ vysvětlila původ názvu kapely v květnovém rozhovoru pro TOPZINE.cz zpěvačka Lanuga Markéta Foukalová.

FOTO: Lanugo

„S klukama nemám žádný problém. Mám staršího bratra a s kapelami, vesměs klučičími, pracuji už hodně dlouho,“ říká zpěvačka Lanug Foto: Tomáš Zbyňovský, TOPZINE.cz

Šestičlenná formace Lanugo má na svém kontě už dvě alba a mezi jejími členy najdeme samé zkušené muzikanty, kteří hrají nebo hráli například s Toxique, Lenkou Dusilovou či Davidem Dorůžkou. V jejich mnohavrstevnaté hudbě je slyšet pop, rock, electro a samozřejmě jazz.

„V kombinaci s příjemnou barvou hlasu zpěvačky, skladatelky a textařky Markéty Foukalové a špičkovými instrumentálními schopnostmi jejích spoluhráčů pak hudba Lanugo skýtá strhující a posluchačsky atraktivní zážitek,“ doplnil Lukáš Kadeřábek z klubu Roxy.

Čtěte také jak Lanugo pokřtili své album s názvem 2011

Živé provedení skladeb, které v Roxy zazní, by mělo obohatit také speciálně pro tuto příležitost pozvané vokálně-perkusivní trio složené z muzikantů té nejmladší jazzové generace.

[youtube_660]_gYg0TjPSzg[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

9 důvodů Dana Bárty, proč zajít na projekt Departure a poznat Lanugo