Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

7 kuriózních mrakodrapů: Připomínají toaletní papír nebo kalhotky

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

15. 5. 2013

Role toaletního papíru, tampon nebo kalhotky. Těchto sedm budov ukazuje, že architekti i obyčejní pozorovatelé mají často bujnou fantazii. Podívejte se, jaké další kuriózní věci připomínají!

1. Nohavičkové kalhotky

Mrakodrap s názvem Brána do Orientu z dílny britské firmy RMJM stojí v čínském městě Suzhou a ční do výšky 300 metrů. Čínští komentátoři ho přirovnali k obřím kalhotkám už v době, kdy ještě nebyl dokončen; mírnější média se omezila na kalhoty.

2. Světové obchodní centrum 11. září

The Cloud neboli Mrak v jihokorejském Soulu postavila nizozemská firma MVRDV. Jedná se o dva sousedící mrakodrapy, které v horní polovině spojuje pixelovitá struktura, která mrak skutečně připomíná. Podoba s napadeným WTC je opravdu nepřehlédnutelná.

3. Umyvadlo

Obřím umyvadlem nazvali novináři amsterdamské muzeum Stedelijk. Jeho design mají na svědomí designéři z firmy Benthem Crouwel Architects; sami ale zamýšleli, aby se muzeum podobalo vaně.

FOTO: lilium_zblizka

Lilium Tower ve Varšavě připomíná svou strukturou tampon. Zdroj: Zaha-hadid.com

4. Tampon

Lilium Tower ve Varšavě od prestižní architektonické firmy Zaha Hadid si přirovnání k tamponu vysloužila už v roce 2008, kdy studio vydalo první vizualizace. Mrakodrap má podle zástupců společnosti přidat varšavskému panoramatu na kráse; po dokončení nabídne luxusní ubytování.

5. Role toaletního papíru

Další architektonický návrh pro korejský Soul, tentokrát od newyorské firmy Asymptote Architecture, se neodmyslitelně podobá srovnaným rolím toaletního papíru. Sestává se totiž ze zaoblených bloků, poskládaných na sobě; samozřejmostí je i bílá barva. V nejvyšší části dosáhne budova 153 metrů.

6. Vibrátor

Jean Nouvel je autorem kancelářské budovy v katarském městě Dohá. Výšková stavba s 45 patry je aktuálně ve fázi dokončování, přirovnání k sexuální hračce už má ale na krku od roku 2007.

7. Penis

Sídlo čínských novin People’s Daily v Pekingu od studia OMA není první ani poslední budovou, která se svou podobou blíží k pánskému pohlavnímu údu, jak už jsme ostatně informovali dříve. Čínské vládě se ale posměšky na jeho účet nelíbí a jejich autorům chtěla zablokovat působení na internetu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 kuriózních mrakodrapů: Připomínají toaletní papír nebo kalhotky