Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

6 zajímavostí o Evangeline Lilly. Má zvláštní slabost pro podivíny

Svou hereckou kariéru naplno odstartovala až fenoménem Ztraceni a momentálně se prohání temnými hvozdy jako záhadná elfka v pokračování Hobita. Jaká další tajemství ještě Evangeline Lilly skrývá?

FOTO: Ocelová pěst - Evangeline Lilly - Falcon

Evangeline v celé své kráse. Ta jí ale v lásce trochu překážela. Zdroj: Falcon

Evangeline Lilly, původem z Kanady, nebyla nikdy příliš společenská, ale v dospívání si jí povšimla modelingová agentura Ford a uzavřela s ní smlouvu. Herečka tvrdí, že v době, kdy se z káčátka proměnila v labuť, probrečela celé dny a modlila se, aby byla zase ošklivá, protože ji muži začali vnímat jen jako tu krásnou a nestáli o její osobnost nebo inteligenci.

Před nástupem Ztracených měla na kontě jen pár epizodních rolí v různých seriálech, ale Ztraceni z ní doslova přes noc udělali celosvětovou hvězdu a na tomto postu ji drželi dalších šest let. Po krátké pauze, kdy nebyla po dotočení seriálu příliš vidět, přišla nabídka Petera Jacksona na roli elfky Tauriel v Hobitovi, a tak ji v těchto dnech můžeme opět vidět na filmovém plátně.

1. Dětství strávila v imaginárním světě

Jako malá byla Evangeline podle svých slov zamlklý samotář, který si četl někde v rohu a s ostatními se příliš nebavil. „Měla jsem skvělou imaginární kamarádku Tracy. Jednou jsme byly na tobogánu, hrozně jsme si to užívaly, ale ona zničehonic vyskočila na takový travnatý ostrůvek a nechala mě sjet dolů samotnou. Tak jsem na ni křičela: Počkej, Tracy, vrať se mi! Už jsem ji nikdy neviděla,“ popisuje s vážnou tváří herečka.

video
play-sharp-fill

„No jo, když se nad tím tak zamyslím, byla jsem vlastně tak moc neoblíbené dítě, že mě neměli rádi dokonce ani mí imaginární přátelé,“ dodává už se smíchem.

2. Pihatá opička ze Ztracených

Role Kate v seriálu Ztraceni, kterou Evangeline prorazila, jí kromě slušné výplaty a fanouškovské základny přinesla také pár přezdívek. Kolegové jí přezdívali Opička (Monkey), protože byla velmi zdatná při šplhání po stromech a byla neuvěřitelně obratná. Pihatá ji potom jak v seriálu, tak i v soukromí, oslovoval Dominic Monaghan, s nímž pět let chodila, a dokonce plánovala i svatbu.

3. Cítí propojení se všemi podivíny

Zatímco ostatní se mohou smát takovým lidem, kteří až příliš podléhají fanouškovství a pořádají srazy, na nichž se převlékají do kostýmu a nosí světelné meče, Evageline v jednom z rozhovorů uvedla, že má pro ně slabost.

„Během první řady Ztracených jsem navštívila Comic Con, o které jsem nikdy předtím neslyšela. Je to neuvěřitelná akce, kde byla spousta takových těch super-super-super-mimoňů, kteří jsou tomu úplně oddaní. Ale jsou fakt skvělí! Jak říkám, jako dítě jsem sama byla divná, takže s nimi cítím opravdu silné spojení,“ tvrdí se smíchem.

Jako nebojácnou Kate ji zná většina diváků. Zdroj: ABC studios

Jako nebojácnou Kate ji zná většina diváků. Zdroj: ABC studios

4. Radši podivína než modela

Ačkoli byla Evangeline sama v několika módních kampaních, rozhodně si nehledá partnera jen podle vzhledu, spíše naopak. „Víte, když je muž od narození takový ten typický Herkules, krásný, svalnatý, tak v podstatě nemusí nějaké své nedostatky kompenzovat svou osobností, inteligencí nebo humorem. Prostě jim stačí jen vzhled sám o sobě,“ kritizuje herečka muže okolo sebe. „Mně se zkrátka líbí chlapi, co mají nějaké výrazné kouzlo a ne perfektní vzhled. Radši podivína než krasavce.“

5. Bojí se nenávisti fanoušků

Evangeline se momentálně objevuje v pokračování Hobita jako elfka Tauriel, což je role uměle vytvořená režisérem, která se v knize vůbec neobjevila. Spousta Tolkienových příznivců se proti tomu bouří – překvapivě i sama herečka. „Vždycky jsem byla obrovský fanoušek Tolkienových knih. A když se v roce 2001 natočil první Pán prstenů, pobouřilo mě to, protože jsem si nedovedla představit, že někdo sáhl na mou knihu a zfilmoval ji,“ popisuje.

Když přišla od Petera Jacksona nabídka, aby si Tauriel zahrála v Hobitovi právě ona, sváděla Evangeline velký vnitřní boj. „Váhala jsem dost dlouho. Byla jsem si jistá, že mě fanoušci budou nenávidět. Ale zároveň to taky byla natolik skvělá nabídka, že se prostě odmítnout nedala,“ odůvodňuje své rozhodnutí roli vzít.

FOTO: Hobit 2 - Evangeline Lilly - Warner Bros.

Někteří mají proti Tauriel výhrady, Evangeline to vidí jako poctu. Zdroj: Warner Bros.

6. Je autorkou strašidelné knížky pro děti

Už před pár lety se proslýchalo, že má Evangeline spisovatelské ambice a že by ráda vydala knihu. Překvapivě se ale nejedná o žádnou autobiografii ani drby ze zákulisí Hollywoodu, ale o knihu pro děti The Squickerwonkers. Ta je prý sice primárně pro děti, ale díky svému temnému a strašidelnému ladění je dle slov samotné autorky vhodná i pro všechny dospělé s duší dítěte.

„Je to hodně zvláštní rodinka, která má nejrůznější neřesti a celé se to odehrává v dost ponurém prostředí. Vlastně i ten koncept leží v hlavě už od čtrnácti let,“ vyjádřila se Evangeline. Zároveň podotkla, že je to jen součást série a nebrání se ani zfilmování tohoto příběhu: „Pokud by se na to našly prostředky, bylo by skvělé z toho udělat animovaný film.“

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

6 zajímavostí o Evangeline Lilly. Má zvláštní slabost pro podivíny