Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

6 zajímavostí o Angelině Jolie. Její děti rády chroupou cvrčky

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

24. 5. 2014

Ačkoliv bývá spojována hlavně se jménem svého partnera Brada Pitta, na Angelině je mnohem více zajímavých věcí než sexy snoubenec a obrovské rty. Přesvědčte se sami.

FOTO: Angelina Jolie - Cizinec - Columbia Pictures

Angelina je právem považována za jednu z nejkrásnějších žen. Zdroj: Columbia Pictures

Když se narodila do úspěšné herecké rodiny Jona Voighta a Marcheline Bertrand, dalo se očekávat, že bude kráčet ve šlépějích svých rodičů. Překonala dětský sen o vlastním krematoriu i kariéře modelky a po studiu herectví se v osmnácti poprvé postavila před kameru. Nabídky se brzy začaly jen hrnout a po úspěchu ve snímcích Narušení, Bláznivá runway, Gia či legendární Lara Croft brzy dohnala s Oscarem a Zlatými glóby i svého otce.

Osobní přelom pro ni přišel během natáčení Mr. a Mrs. Smith, kde se seznámila s Bradem Pittem. Ten rychlostí blesku vyvázl z manželství s Jennifer Aniston a momentálně pár Brangelina vede na pomyslném žebříčku zamilovaných celebrit. Během posledních let se jejich rodina rozrostla na šest dětí a oba se nechali slyšet, že uvažují o dalším rozšíření. Přesto si Angelina dala mezi starostmi o děti přestávku a momentálně je k vidění v kinech ve snímku Zloba – Královna černé magie, který má u nás premiéru už 29. května.

play-sharp-fill

1. Chtěla být pohřebákem

Vzpomínáte na dobu, kdy chtěly být všechny holčičky jednou princeznou? A jak se všichni posmívali klukům, kteří z legrace řekli, že chtějí být popelářem? Angelina se ale rozhodně nebála o svých snech mluvit nahlas, a tak celé své dětství všechny okolo přesvědčovala, že bude jednou ředitelkou pohřebního ústavu.

2. Dobrovolně přišla o své poprsí

I když tato herečka pravděpodobně působí, že o svůj vzhled dbá až příliš, stále je jí přednější vlastní zdraví. V její rodině je velmi nebezpečný gen, kvůli kterému je větší pravděpodobnost onemocnění rakovinou prsu nebo vaječníku, na kterou zemřela už v 56 letech její matka. Proto se Angelina rozhodla pro dvojnásobnou mastektomii, tedy odstranění prsou.

„Rozhodnutí to rozhodně nebylo lehké. Když mi ale došlo, jak moc je ta hrozba reálná, okamžitě jsem se rozhodla, abych tak podpořila i další ženy se stejným problémem. Teď můžu alespoň s klidným svědomím říct svým dětem, že jsem udělala všechno proto, abych tady pro ně zůstala,“ uvedla herečka. K zákroku se rozhodla poté, co byla pravděpodobnost jejího onemocnění stanovená na 87 % u prsou a na 50 % u vaječníků, o jejichž odstranění prý uvažuje také.

FOTO: pan a paní smithovi

Takhle to začalo – se zbraní v ruce. Zdroj: 20th Century Fox

3. Je příšerná kuchařka

Angelina se nebojí poukázat ani na jiné své chyby, například se nijak netají tím, že neumí vůbec vařit. Před svou premiérou na Díkůvzdání, kdy měla poprvé péct krocana, se nechala slyšet, že neočekává nijak valné výsledky. „Snad se do toho zapojí všichni. Upřímně, myslím si, že si u nás doma nikdo nepřeje, abych večeři připravovala sama,“ přiznala.

A její obavy byly oprávněné, večeře dopadla natolik nečekaně, že se její rodina rozhodla skoro nejíst – jen pro jistotu. „Nejsem moc dobrá kuchařka. I Paxovi to jde mnohem lépe než mně,“ tvrdila herečka o svém synovi, když mu bylo teprve šest let.

4. Z každého kontinentu aspoň jedno dítě

Vtipy o tom, jak si Brad s Angelinou zakládají vlastní mateřskou školku, už obletěly snad celý svět. Není divu, s jejich zálibou v adopci budou brzy všechny dětské domovy prázdné. Angelina ale navíc razí zvláštní pravidlo – žádné jejich dítě nesmí pocházet ze stejné země jako některý ze sourozenců. Proto už mají vietnamského chlapečka Paxe, etiopskou dívenku Zaharu a syna Maddoxe z Kambodže.

Uťápnutá mamka? Kdepak, Angelina se s ničím nepáře. Zdroj: Universal Pictures

Uťápnutá mamka? Kdepak, Angelina se s ničím nepáře. Zdroj: Universal Pictures

Tato zásada se ale zdaleka netýká jen dětí adoptovaných, jejich první společnou dceru Shiloh totiž Angelina porodila v Namibii a dvojčata Vivienne a Knoxe dokonce v Paříži. S lítostí ale musíme konstatovat, že se jí během porodu dvojčat nepodařilo udělat si krátkou přestávku na přesun do jiné země, a tak svou dlouholetou tradici musela v tomto nezbytném případě porušit.

5. Její děti milují cvrčky – k obědu

Mezikontinentální rodina ale s sebou přináší hlavně pestrost, a to i v jídelníčku. Kvůli Maddoxovi se snažila přijít s kouskem cizí kultury i do svého domu a přinesla na ochutnávku pár hmyzích kousků. „Přinesla jsem je domů, aby moje děti nebyly odříznuté od ničeho, co je součástí kultury jejich předků,“ vysvětluje Angelina.

Nečekala ovšem, s jakým úspěchem se její experiment setká. Děti totiž začaly domů přinášet sušené cvrčky k chroupání ve velkém. „Když to domů začaly nosit po krabicích, zakázala jsem to. Ale je to tak dobré!“ odolává ztěžka oblíbené pochoutce herečka. Inu, proti gustu…

Nedávné natáčení dalo vzniknout fámám o údajné aférce s Johnnym Deppem. Zdroj: Columbia Picturees

Nedávné natáčení dalo vzniknout fámám o údajné aférce s Johnnym Deppem. Zdroj: Columbia Picturees

6. Konečně svoji?

Takzvaný pár Brangelina okolo svého sňatku rád dělá tajnosti, a i když došlo k zasnoubení už před dvěma lety, slavná dvojice se ne a ne rozhoupat. Před pár dny svitla fanouškům nová naděje, když se Angelina ke svatbě opět vyjádřila, ale ve výsledku jim opět přinesla jen zklamání. „Ano, vezmeme se. Jsme stále jen zasnoubení, ale je to záměr, o kterém uvažujeme,“ mlží i nadále herečka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

6 zajímavostí o Angelině Jolie. Její děti rády chroupou cvrčky