Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Paulu Walkerovi. Filmový drsňák se potápí se žraloky

Nikola Němcová

Nikola Němcová

2. 6. 2013

Paul Walker se našel v akčních filmech, ale nezalekl se ani romantických komedií. Nedávno do kin vstoupil již šestý díl snímku Rychle a zběsile, který ho nejvíce proslavil.

FOTO: Paul Walker ve filmu Rychle a zběsile

Paul Walker ve filmu Rychle a zběsile. Zdroj: Universal Pictures

Paul Walker se narodil 12. září 1973 do rodiny modelky a podnikatele. Díky matčině zaměstnání našel zalíbení v modelingu, kterému se zpočátku věnoval. Účinkoval v několika televizních reklamách. Práce před kamerou se mu natolik zalíbila, že se rozhodl pro kariéru herce. I přes své pracovní vytížení dokázal zdárně dokončit střední školu a následně se rozhodl pro studium na vysoké škole.

Paul prorazil v romantické komedii Taková normální holka, kde si zahrál po boku Freddieho Prinze Jr. a Rachael Leigh Cook. Film sice neudělal žádnou díru do světa, ale dokázal Paula zviditelnit pro širší obecenstvo. Jeho nejúspěšnějším snímkem se však stala série Rychle a zběsile, která z něj udělala hvězdu Hollywoodu. V současnosti si můžete zajít do kin už na šestý díl této akční podívané.

1.  Strašně rád riskuje

Paul se sportu věnoval aktivně již od střední školy. Nejdříve začínal s fotbalem a plážovým volejbalem, ale největší potěšení našel v extrémních sportech, jako je surfing a skateboard. Strmým sjezdům na skatu se věnuje dodnes.  Rád riskuje a miluje rychlou jízdu, a proto si tento koníček tolik užívá.

video
play-sharp-fill

2. Nadšený vědec

Po ukončení střední školy se Paul vydal na Kalifornskou univerzitu, kde se rozhodl pro studium mořské biologie. Jeho idolem je francouzský výzkumník Jacques-Yves Cousteau. Dokonce se mu splnilo jeho celoživotní přání. Po jedenáct dní byl součástí posádky, která lovila a označovala sedm bílých žraloků u pobřeží Mexika. Výsledky testů napomohly zaznamenat migrační vzorce, spojené zejména s pářením a porodem.

3. Kde je potřeba podat pomocnou ruku, tam se objeví

Paul se často angažuje v charitativních záležitostech. V roce 2010 dokonce zajel do Chile pomoct obětem zemětřesení. Se svým humanitárním týmem Reach out Worldwide zajel i na Haiti, které bylo taktéž postiženo zemětřesením.

FOTO: Rychle a zběsile 6

Stará parta pohromadě. Zdroj: Universal Pictures

4. Nechápe ateisty

Paul jako vzorný křesťan, který pomáhá, kde může, nerozumí ateistům. „Když surfuji, vždycky jsem obklopen přírodou. Podívám se okolo sebe a pomyslím si, jak to, že někdo nevěří v Boha. Je tohle všechno jen nějaká chyba? Úplně mě to ohromí,“ řekl Paul během rozhovoru.

5. Láska je podle něj prokletím

Paul má dceru Meadow se svojí bývalou přítelkyní. Sám říká, že by se rád oženil, a často nad tím přemýšlí. Pak ale dodává, že často přemýšlí i o svých autech. Prý ještě nemá řádně seřazené svoje priority. „Život je krátký a největším prokletím je, když se do někoho zamilujeme,“ dodává svůj názor na lásku a milostný život.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Paulu Walkerovi. Filmový drsňák se potápí se žraloky