Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Jessice Chastain: K filmu ji přivedl Al Pacino

Redakce

Redakce

24. 3. 2013

FOTO: Jesicca Chastain, film MamaJessica Chastain si nedávno vysloužila nominaci na Oscara rolí v thrilleru 30 minut po půlnoci. Nyní do českých kin přichází duchařský horor Mama, v němž Jessica bojuje proti mrtvé psychopatické matce.

FOTO: Jesicca Chastain, film Mama

Fanoušci netrpělivě čekají na premiéru nového filmu Mama. Zdroj: CinemArt

Divadelní, filmová a televizní herečka Jessica Chastain se narodila 24. března 1977 v Kalifornii v USA. Ve svém věku má za sebou úctyhodnou kariéru, kterou by jí mohla závidět nejedna starší kolegyně. Již v roce 1994 si zahrála v populárním americkém televizním seriálu Pohotovost, který se vysílal také u nás. Tehdy jí bylo pouhých 17 let.

Zlom nastává v roce 2008, kdy dostává od režiséra Dana Irelanda nabídku na hlavní ženskou roli ve filmovém dramatu Jolene. Za tuto roli obdržela na mezinárodním filmovém festivalu v Seattlu cenu za nejlepší herečku.

1. Dostala se na prestižní školu

Díky stipendiu, které dostala od Robina Williamse, mohla navštěvovat prestižní uměleckou školu Juilliard v New Yorku. Hrála v divadle, kde si vyzkoušela, jaké to je hrát nejlepší role z klasického repertoáru. Na prknech, co znamenají svět, se seznamuje s mužem jménem Al Pacino, který ji posléze obsazuje do svého filmu Wilde Salome.

video
play-sharp-fill

2. Bez uměleckého jména to nejde

Když si vycházející hvězda jménem Jessica Michelle Howard uvědomovala, do jakého světa vstupuje, řekla si, že potřebuje umělecké jméno. Rozhodla se tedy použít dívčí jméno své matky a na světě byla herečka jménem Jessica Chastain.

3. Pořád stejně skromná

I přes stoupající popularitu o sobě tvrdí: „ Nejde mi o peníze a slávu. Při výběru role je nejdůležitější, s kým budu pracovat.“ Zahrála si po boku největších hollywoodských hvězd v čele s Bradem Pittem.

4. Specializuje se na drama

Při pohledu na dosavadní filmografii této herečky můžeme o ní říci, že se specializuje na určitý žánr. Tím žánrem je drama, thriller. Nutno podotknout, že tato poloha jí velmi sluší, což potvrzuje i nominace na Oscara za snímek 30 minut po půlnoci. Samozřejmě se najdou projekty mimo dané téma, ale to je spíše výjimka. O takové jedné výjimce se v součastnosti jedná. Proslýchá se, že se připravuje na roli Jane v novém zpracování legendárního románu o Tarzanovi.

FOTO: Jessica Chastain a Jason Clarke

Ve filmu 30 minut po půlnoci lovila bin Ládina. Zdroj: Columbia Pictures

5. Zarytá vegetariánka

Jessica Chastain se snaží vést život nejlépe, jak to jde. Dle jejích slov nechce přispívat k jakékoliv krutosti, a proto je vegetariánkou. Svoji lásku ke zvířatům dokazuje i tím, že v současné době žije ve svém domě se psem, který se jmenuje Chaplin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Jessice Chastain: K filmu ji přivedl Al Pacino